16:31 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009

  Naujausiais duomenimis, riaušių metu nukentėjo daugiau nei 50 žmonių

  Kirgizijos specialiųjų tarnybų išvakarėse pradėjo operaciją sulaikyti buvusį prezidentą Almazbeką Atambajevą, įtariamą korupcija, jo rezidencijoje Koi Tašo kaime, esančiame 20 kilometrų nuo Biškeko.

  Buvusio šalies vadovo rėmėjai sukėlė ginkluotą pasipriešinimą prieš teisėsaugos pareigūnus.
  Naujausiais duomenimis, riaušių metu sužeisti 52 žmonės.

  Specialiųjų tarnybų atstovai negalėjo sugauti Atambajevo. Buvusio prezidento rėmėjai sugebėjo užgrobti namus ir nuginkluoti specialiąsias pajėgas, kai kurie iš jų buvo laikomi įkaitais.

  Birželio 20 dieną Kirgizijos parlamentas pateikė prokurorui kaltinimų Atambajevui sąrašą, kurį parengė speciali parlamentinė komisija.

  Įtariama, kad buvęs prezidentas gali būti įtrauktas į korupcijos veiksmus Biškeko šiluminės elektrinės modernizavimo metu, išleidžiant suklastotas medicinines pažymas iš organizuotos nusikalstamos grupuotės lyderio Azizo Batukajevo, neteisėtą žemės pertvarkymą ir kitus neteisėtus veiksmus.

  Jei teismas pripažins Atambajevą kaltu, jam gali grėsti laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

  Atambajevas kaltinimus pavadino "absurdiškais" ir teigė esąs švarus tautos akivaizdoje bei pasirengęs atsakyti už visus savo, kaip prezidento, veiksmus.

  Almazbekas Atambajevas šaliai vadovavo nuo 2011 iki 2017 metų. Jis yra vienintelis išrinktas šalies prezidentas, kuris po rinkimų savo noru perdavė valdžią naujajam valstybės lyderiui Sooronbajui Jeenbekovui.

  Dar šia tema

  Prie Gruzijos Parlamento įvyko riaušės, nukentėjo daugiau nei 200 žmonių
  Paryžiuje po Bastilijos paėmimo dienos parado prasidėjo riaušės
  Tegai:
  Kirgizija, riaušės, privatus namas

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos