00:09 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809

  Kijevo teismas nusprendė atidėti skundo dėl "RIA Novosti Ukraina" vadovo Kirilo Višinskio arešto svarstymą

  Apeliacinis skundas bus nagrinėjamas rugpjūčio 20 dieną.

  Prašymą dėl atidėjimo pateikė Višinskio gynyba, kuri mano, kad "RIA Novosti Ukraina" vadovo interesus turėtų ginti du teisininkai. Teismas šiam pasiūlymui pritarė.

  Rugpjūčio 13 dieną Višinskio advokatas Andrejus Domanskis buvo iškviestas į Generalinę prokuratūrą ― jam buvo pareikšti įtarimai dėl neteisėtos istorinio ir architektūrinio rezervato "Drevnij Kijev" teritorijos privatizacijos. Domanskis šį žingsnį laiko bandymu daryti politinį spaudimą ir sieja jį su Višinskio byla.

  Kirilo Višinskio byla

  Portalo "RIA Novosti Ukraina" vyriausiasis redaktorius Kirilas Višinskis buvo sulaikytas praėjusių metų gegužę netoli savo namų Kijeve. Jis yra įtariamas valstybės išdavyste ir DLR bei LLR palaikymu. Jam gresia 15 metų kalėjimo.

  Chersono teismas gegužės 17 dieną nusprendė įkalinti žurnalistą.
  Šiuo metu jis laikomas Chersono tardymo izoliatoriuje.

  Sulaikymo terminas baigėsi sausio 27 dieną, tačiau prokuratūra pateikė prašymą pratęsti jo areštą iki vasario 16 dienos. Gegužės 7 sulaikymo terminas buvo vėl pratęstas iki liepos 22 dienos.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šią situaciją pavadino beprecedente, pareikšdamas, kad Višinskis buvo suimtas "už tiesioginę profesinę veiklą". Maskva išsiuntė Kijevui protesto notas su reikalavimu nutraukti žiniasklaidos atstovų priespaudą.

  2019 metų balandžio mėnesį daugiau nei 250 žurnalistų iš Rusijos ir viso pasaulio pasirašė kreipimąsi į naująjį Ukrainos prezidentą Vladimirą Zelenskį ir ragino paleisti Višinskį, tačiau į tai dar nebuvo atsakyta.

  Žurnalisto sulaikymo terminas turėjo baigtis liepos 22 dieną, tačiau teismas dar kartą pratęsė šią ribojamąją priemonę.

  Temos:
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)

  Dar šia tema

  ESBO paragino Kijevą paleisti Višinskį į laisvę
  Kijevo teismas pratęsė Kirilio Višinskio areštą
  Ekspertas: Zelenskis nesuprato Višinskio bylos
  Tegai:
  areštas, teismas, Kijevas, byla, Kirilas Višinskis

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos