16:48 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925

  Anot sostinės savivaldybės, erkių populiacijos mažinimas gaudyklėmis yra ekologiškas ir visiškai saugus metodas žmonėms, gamtai ir gyvūnams

  Sostinės Vingio parke atsirado naujovė — erkių gaudyklės. Toks metodas taikomas, kai erkių naikinimas insekticidais yra draudžiamas arba negalimas: nuolat lankomuose parkuose, vaikų darželių teritorijose, kiemuose, kuriuose vedžiojami augintiniai, praneša miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

  Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas pažymėjo, jog Lietuvoje susirgimų erkiniu encefalitu statistika yra viena prasčiausių visoje Europoje. O nuo šio susirgimo nėra efektyvesnio būdo nei vakcinos.

  "Kadangi vakcinacija yra savanoriška, Vilniaus miesto savivaldybė ieško kitų būdų, kaip padėti išvengti šios grėsmingos ligos. Be skatinimo skiepytis ir informacinės kampanijos, norime išbandyti erkių gaudykles miesto parkuose. Tai kol kas mus mažai žinomas būdas sugaudyti erkių populiaciją lokalioje teritorijoje. Šiuo metu pradedame testuoti jo efektyvumą ir saugą Vingio parke. Jei eksperimentas pasiteisins, planuojame įrengti tokias gaudykles 17 vietų miesto parkuose", — pasakė vicemeras.

  Jamonto, Vingio, Lūžių, Pasakų parkuose Vilniaus savivaldybė jau įrengė apie 20 informacinių ženklų, kuriuose galima rasti informaciją apie erkių įkandimo vietas, taip pat priminimą, jog skiepai yra efektyviausia priemonė nuo erkinio encefalito.

  В Вильнюсе тестируют ловушки для клещей
  © Photo : Vilnius
  Informacinis ženklas

  Kaip veikia gaudyklės

  Erkė neturi akių, o savo "auką" junta vadinamu Haller'io organu, kuris reaguoja į kvėpuojant išskiriamą anglies dioksidą (CO2). Imituojant didelį anglies dioksido šaltinį, tam pasitelkus Biogon sauso ledo granules, erkės yra "jaukinamos" prie gaudyklės, kur jos prilimpa prie specialaus lipnaus pagrindo.

  Po erkių surinkimo nuo lipnaus pagrindo, gaudyklės pernešamos į kitą teritoriją.

  Tokias erkių gaudykles reikia palikti bent parą. Šis unikalus erkių gaudymo metodas neužtikrina 100% rezultato, tačiau užtikrina trumpalaikę vejos ar teritorijos apsaugą, pažymi ekspertai.

  Dar šia tema

  Visa šeima erkiniu encefalitu užsikrėtė, vartodama ožkos pieną
  Pirmoji erkinio encefalito auka šiais metais: Šiauliuose mirė vyras
  Antroji erkinio encefalito auka šiais metais: Vilniuje mirė vyras
  Kovoje su erkėmis teritorijų purškimas neefektyvus
  Tegai:
  erkės, Vingio parkas, Lietuva, Vilnius

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos