18:34 2020 Rugpjūčio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  © Sputnik .

  Jau antrą dieną Vilniaus Rotušės aikštėje vyksta Lietuvos tautiniu paveldu pripažinta tradicinė Šv. Baltramiejaus mugė

  Rotušės aikštėje galima rasti įvairių krautuvėlių, kuriose yra prekiaujama rankdarbiais. Dalyviai apsirengę viduramžių kostiumais. Atostogaujančių žmonių pramogoms atliekamos to laikmečio dainos ir šokiai.

  Renginio metu vilniečiai ir miesto svečiai gali pažinti atgaivintus miestiečių amatus, pasigrožėti kostiumais, pamatyti, kaip atrodė XVII amžiaus kariai.

  Istorinė Šv. Baltramiejaus mugė — vėlyvųjų viduramžių ir Renesanso epochos miesto amatų, menų ir cechų tradicijų šventė. Nors mugė vilniečiams žinoma nuo XVII amžiaus vidurio, kuomet ji buvo paminėta pirmajame puodžių cecho statute 1664 metais, jos išvakarės siekia 1495 m. rugpjūčio 24-ąją. Tuomet Šv. Baltramiejaus dienos išvakarėse, didysis kunigaikštis Aleksandras patvirtino pirmojo LDK cecho statutą ir Vilniaus auksakalių cechui buvo suteikta valdovo privilegija.

  Šv. Baltramiejus yra žinomas kaip įvairių specialybių amatininkų (visų specializacijų odininkų, taip pat tinkuotojų, mėsininkų, knygrišių, balnių, batsiuvių, siuvėjų, kepėjų ir t. t.) globėjas visoje krikščioniškoje Europoje.

  Dar šia tema

  Vilniuje šurmuliavo tradicinė Kaziuko mugė
  Oranžerijos ir "protingi" namai: Vilniaus tarptautinė statybos mugė
  Ne tik kulinariniai malonumai: Vilniuje vyko Europos dienos mugė

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos