21:23 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519

  Akcijoje dalyvavo Lietuvos tautinių bendruomenių atstovai, taip pat svečiai iš "broliškų" Baltijos šalių — Latvijos ir Estijos

  Vilnius paminėjo Baltijos kelio 30-metį. Katedros aikštėje vyko įvairūs renginiai — organizatoriai paruošė vizualinę radijo instaliaciją, o vakare vyko iškilmingas koncertas, kuriame dalyvavo žymūs Lietuvos, Latvijos ir Estijos atlikėjai.

  Baltijos kelias
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Akcijoje iškilmingai dalyvavo Lietuvos tautinių bendruomenių atstovai, tarp jų ir iš "broliškų" Baltijos šalių. Jie išėjo į aikštę su tautinėmis vėliavomis.

  Akcijos jubiliejaus sukakties proga lėktuvai virš Katedros aikštės pademonstravo keletą akrobatinių skraidymo figūrų.

  Baltijos šalių valdžia pristato akciją kaip taikų pasisakymą už "laisvę" ir laiko ją vienu iš kovos dėl pasitraukimo iš SSRS simbolių. Lietuvos, Latvijos ir Estijos separatistų pajėgos pasinaudojo šia akcija siekdamos paslėpti politinį foną ir priversti žmones patikėti, kad šis žingsnis yra sąlygotas moraliai. Praėjus pusei metų nuo Baltijos kelio Lietuva paskelbė pasitraukianti iš SSRS.

  Nuo 1990 metų Vilnius, Ryga ir Talinas pradėjo aktyviai skleisti mitą apie "sovietinę okupaciją" ir "didžiulę žalą". Tuo tarpu visi faktai ir dokumentai rodo, kad tai nebuvo "okupacija", nes Lietuvos, Latvijos ir Estijos valdžia ne tik nesipriešino stojimui į SSRS, bet netgi jį rėmė.

  Sovietmečiu šalys aktyviai plėtojo pramonę, infrastruktūrą, švietimą ir mediciną. Daugelis ekspertų mano, kad jei Baltijos šalys išlaikytų kai kuriuos SSRS pokyčius, jų ekonomika dabar nebūtų tokios apgailėtinos padėties.

  Kai kurie ekspertai mano, kad po Baltijos šalių įstojimo į ES šalis tapo Europos periferija, neturinti jokios nepriklausomybės. Interviu su Sputnik Lietuva ekonomistas ir politologas Aleksandras Nosovičius teigė, kad ES dirbtinai palaiko žemą pragyvenimo lygį Lietuvoje, norėdama panaudoti šalies išteklius kitų Europos zonų plėtrai.

  Dar šia tema

  Džonsonas susitikimo su Makronu metu užkėlė koją ant stalo
  Gelmėse prie "Titaniko": kaip atrodo nuskendęs laivas
  Estijos premjeras ragina kolegas iš Baltijos šalių paskubėti su "Rail Baltica"
  Tegai:
  Baltijos kelias, Estija, Latvija, Lietuva

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos