00:36 2020 Lapkričio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  © Sputnik . @by.sveshnikova

  Kai kurie ekspertai mano, kad skirtingos šalių pozicijos statomos elektrinės klausimu galutinai sunaikino "Baltijos vienybę"

  Lietuvos ir Latvijos ginčas dėl galimo elektros importo iš Baltarusijos atominės elektrinės įgauna pagreitį. Vilnius kritiškai vertina statomą elektrinę ir nuolat kritikuoja jos statybą sakydamas, kad projektas tariamai kelia "grėsmę" šalies nacionaliniam saugumui.

  Minskas ne kartą pabrėžė, kad Astravo AE statoma laikantis tarptautinių saugos standartų, o ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims pavojus negresia.

  Be to, elektrinę neseniai patikrino Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) ekspertai. Jie atkreipė dėmesį į patikimą visuomenės įspėjimo apie ekstremalią situaciją sistemą radiologinių ir kitų avarijų metu, Astravo AE darbuotojų apsaugos statinius bei daugybę kitų parametrų.

  Lietuva nuolat ragina kitas šalis boikotuoti elektrinės statybas, tačiau nesėkmingai. Net kaimyninės Baltijos šalys nepalaiko Vilniaus pozicijos, todėl kai kurie ekspertai mano, kad "Baltijos vienybė" žlunga.

  Visų pirma, Latvijos vyriausybė nusprendė perkelti prekybą elektra prie savo pasienio. Lietuva aštriai kritikavo kaimynų sprendimą, o Lietuvos bendrovės "Litgrid" vadovas Daivis Virbickas teigė, kad jei Ryga pradės prekiauti elektra su Rusija be kitų Baltijos šalių leidimo, Lietuva gali kreiptis į Europos Komisiją, kad išspręstų ginčą.

  Ekspertai ne kartą pažymėjo, kad elektros energija iš Astravo AE būtų naudinga Lietuvai, kuri Europos Sąjungos prašymu uždarė Ignalinos AE (IAE). Dabar Lietuva priversta brangiai pirkti pirkti elektros energiją. Padėtis blogėja ir dėl Baltijos šalių sprendimo pasitraukti iš BRELL energetinio žiedo (Baltarusija, Rusija, Estija, Lietuva, Latvija).

  Interviu Sputnik Lietuva Politikos ekspertų ir patarėjų asociacijos valdybos narys, MGIMO Politikos teorijos katedros docentas Kirilas Koktyšas pažymėjo, kad kategoriška Lietuvos pozicija statant Baltarusijos AE blokuoja daugybę galimybių pačiai Lietuvai.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (433)

  Dar šia tema

  Ekspertas: ES šalys atsisako remti boikotuojančią Astravo AE Lietuvą
  Vilniaus valdžia atšaukė pratybas, kurių metu turėjo būti imituota nelaimė Astravo AE
  Ekspertas: Lietuva protestais prieš Astravo AE blokuoja daugybę galimybių
  Tegai:
  elektrinė, Baltijos šalys

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos