06:47 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470

  Kai kurie ekspertai mano, kad Briuselis gali priversti Baltijos šalis priimti migrantų iš Azijos ir Afrikos, kurie neturi jokių ryšių su Baltijos šalių visuomene, srautus

  Turkijos prezidentas Tajipas Erdoganas prigrasino atidaryti šalies vakarines sienas Sirijos pabėgėliams. Apie tai praneša RIA Novosti.

  Акция против Brexit в Лондоне, архивное фото
  © Sputnik / Джастин Гриффитс-Уилльямс

  "Jei nebus sukurta saugumo zona ir jei negausime pažadėtos pagalbos iš Vakarų, mums teks atverti savo duris. Tegul pažiūri tada patys, kaip tai atrodo", — pareiškė Turkijos vadovas.

  Anot Erdogano, Turkijoje prieglobstį rado keturi milijonai pabėgėlių. Dabar Ankara pati "tempia šį krovinį", tačiau yra naujos bangos pavojus, pridūrė jis.

  Pastaraisiais metais Lietuvos gyventojų skaičius mažėja. Praėjusiais metais iš respublikos išvyko 32,2 tūkst. žmonių. Kai kurie ekspertai mano, kad lietuviai išvyksta ieškoti geresnio gyvenimo kitose Europos Sąjungos šalyse. Taip pat paskatinti gyventojus emigruoti gali Lietuvos vyriausybės įvairiose srityse vykdomos struktūrinės reformos.

  Darbo rinkos instituto vadovas, profesorius Boguslavas Gruževskis pareiškė, kad Lietuvos gyventojų skaičius gali išaugti iki trijų milijonų žmonių tik dėl imigracijos iš trečiųjų šalių.

  Tuo tarpu viešosios nuomonės apklausų duomenimis, daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų mano, kad pabėgėliai gali padidinti nusikalstamumo lygį šalyje.

  Praėjusiais metais Lietuva tapo lydere tarp Baltijos šalių pagal pabėgėlių priėmimą — respublika suteikė prieglobstį 140 migrantų, o perskirstymo programoje dalyvavo 20 žmonių. Kai kurie ekspertai mano, kad Briuselis privers Baltijos šalis priimti migrantų iš Azijos ir Afrikos, kurie neturi jokių ryšių su Baltijos šalių visuomene ir nesupranta šių šalių piliečių darbo etikos, srautus.

  Be to, yra tikimybė, kad įvykus "kietajam Brexitui", į Lietuvą sugrįš tie piliečiai, kuriuos deportuos Didžioji Britanija.

  Migracijos srautai ES šalyse: krizės poveikis
  © Sputnik /
  Migracijos srautai ES šalyse: krizės poveikis

  Dar šia tema

  Lietuva suteiks prieglobstį Viduržemio jūroje išgelbėtiems migrantams
  Seimas pritarė susitarimui su Ukraina dėl darbo migrantų
  Lietuvoje siūloma imigrantams suteikti nemokamą sveikatos draudimą
  Ukrainos darbininkai Lietuvoje — broliai ar vergai?
  Latvijos restoranų savininkas paragino įleisti į šalį ukrainiečius indų plauti
  Tegai:
  migrantai, Lietuva, Turkija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos