15:22 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480

  Abiejų šalių gynybos ministerijos paskelbė, kad baigtas antrasis Rusijos zenitinių raketų kompleksų tiekimo etapas

  Rusijos gynybos ministerija paviešino zenitinių raketų kompleksų S-400 komponentų pristatymo į Turkiją kadrus. Vaizdo įrašas paskelbtas gynybos ministerijos Facebook paskyroje.

  Sekmadienį Turkijos gynybos ministerija paskelbė, kad pasibaigė antrasis kompleksų tiekimo etapas. Rusijos gynybos ministerija patvirtino šią informaciją.

  Kaip rugsėjo pradžioje pažymėjo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, nusipirkusi S-400 Turkija gavo patikimą apsaugą ir padidino savo svarumą tarptautinėje arenoje.

  "Manau, kad po to kaip Turkija, po S-400 įsigijimo, yra patikimai apsaugota iš dangaus, tai, žinoma, ir Turkijos darbas tokiu formatu taip pat būtų pareikalautas ir tinkamas, atsižvelgiant į jos vaidmenį tarptautiniuose reikaluose ir regione", — pareiškė jis.

  Sutartį dėl keturių S-400 divizionų tiekimo 2,5 milijardo dolerių sumai šalys pasirašė 2017 metais. Dalį sandorio Turkija sumokės pati, dalį — Rusijos paskolos sąskaita. Turkija tapo trečiąja (po Baltarusijos ir Kinijos) šalimi, kuriai Maskva tiekia "Triumf". Tikimasi, kad netrukus prie jų prisijungs Indija.

  JAV pareikalavo iš Turkijos atsisakyti susitarimo ir mainais įsigyti JAV kompleksus "Patriot". Be to, atsisakymo atveju Vašingtonas pagrasino atidėti ar net atšaukti naujausių naikintuvų F-35 pardavimą Turkijai. Nepaisant to, Ankara nesutiko daryti nuolaidų.

  Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas pažymėjo, kad S-400 yra galingiausia gynybos sistema. Pirmasis Rusijos kompleksų pristatymo į Turkiją etapas prasidėjo liepą.

  Interviu Sputnik Radijui Federalinės naujienų agentūros ekspertas Jurijus Kotenokas pabrėžė, kad Turkija įsigyja S-400 sistemas, kurios pagal visas charakteristikas yra pranašesnės už Jungtinių Valstijų ginklus, ir tokiu būdu žengia žingsnį į priekį Turkijos gynybos pajėgų srityje.

  Vokietijos politologas S-400 tiekimą Turkijai pavadino Putino triumfu >>

  S-400 "Triumf" — modernus ilgojo nuotolio zenitinių raketų kompleksas, skirtas sunaikinti aviaciją, sparnuotąsias ir balistines raketas, taip pat gali būti naudojamas prieš antžeminius objektus. Veikimo nuotolis siekia 400 kilometrų, sistema gali sunaikinti taikinius iki 30 kilometrų aukštyje.

  Rusijos Triumf
  © Sputnik /
  Rusijos "Triumf"

   

  Temos:
  Rusijos S-400 pristatymas į Turkiją (24)

  Dar šia tema

  Ekspertas: JAV pavydi, todėl ieško S-400 trūkumų
  Ankara gavo S-400: Vakarai apstulbę, Maskva išlieka rami
  Kaip Rusija gabena S-400 komponentus į Turkiją — video
  Ekspertas: Turkija įgis tikrą suverenitetą, iš Rusijos nusipirkusi S-400
  Tegai:
  Rusijos gynybos ministerija, zenitinių raketų sistema S-400 "Triumf", Turkija, Rusija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos