23:52 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943

  Britanijos ministrų kabineto vadovas skubėdamas paliko rezidenciją, o minia skandavo "gėda". Susitikime su Beteliu ir EK vadovu jis aptarė būsimą "Brexit"

  Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Džonsonas atsisakė dalyvauti bendroje spaudos konferencijoje, kuri turėjo būti surengta po derybų su kolega iš Liuksemburgo Ksavjė Beteliu (Xavier Bettel), rašo britų leidinys "The Independent".

  Kaip pažymima, tokia britų politiko elgesio priežastis buvo įtempta atmosfera rezidencijoje, kurioje vyko derybos tarp Džonsono su Beteliu ir pasitraukiančiu iš Europos Komisijos pirmininko pareigų Žanu Klodu Junkeriu (Jean-Claude Juncker).

  Filmuotoje medžiagoje matyti, kaip Džonsonas paskubomis palieka pastatą, lydimas kelių dešimčių demonstrantų švilpimų ir įžeidžiamų šūksnių. Be kitų šūkių, pasipiktinusi minia skanduoja "gėda".

  Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas sėdo į mašiną lydimas apsaugos ir išvažiavo. Dėl šios priežasties Liuksemburgo premjeras spaudos konferencijoje pasirodė vienas.

  Betelis kreipėsi į minią teigdamas, kad "demonstracijos yra teisė demokratinėje šalyje".

  Premjeras padėkojo Džonsonui už dalyvavimą derybose ir nusišypsojo, rodydamas į vietą, kurioje turėjo stovėti Džonsonas.

  Betelis teigė esąs nepatenkintas derybų rezultatais ir paragino kolegą iš Didžiosios Britanijos rasti sprendimą dėl "Brexit".

  "Laikas eina, gana kalbėti, veikite", — sakė jis, dar kartą rodydamas į šalia esančią tuščią vietą.

  JK turėtų pasitraukti iš ES spalio 31 dieną, tačiau Parlamentas priėmė įstatymą, kuriuo siekiama užkirsti kelią "Brexit" be susitarimo, jei susitarimo su ES sąlygos nebus suderintos ir patvirtintos iki spalio 19 dienos. Kitu atveju Londonas turės prašyti pratęsti "Brexit" terminą.

  Taip pat galutinį sprendimą dėl JK atidėjimo "Brexit" priima ES likusi valstybių vadovų taryba. Toks atidėliojimas jau duotas — nuo šių metų kovo 29 dienos iki spalio 31 dienos. Praėjusią savaitę Europos Parlamentas pareiškė neprieštaraujantis naujam "Brexit" atidėjimui, jei jis bus suteiktas siekiant išvengti Britanijos pasitraukimo be susitarimo.

  Jei JK paliks ES be susitarimo, šalyje padidės elektros ir kuro sąnaudos, prasidės vaistų ir maisto trūkumas, sutriks transporto jungtys su žemynu, galimi protestai, teigiama pačios šalies vyriausybės anksčiau paskelbtuose dokumentuose.

  Kai kurie ekspertai mano, kad po "Brexit" labiausiai nukentės šalys, gyvenančios dotacijų iš Europos fondų sąskaita, tarp jų ir Baltijos šalys. Ekonomistas, politikos analitikas Aleksandras Nosovičius padarė prielaidą, kad Britanijos teritorijoje gyvenantys lietuviai, latviai ir estai "kietojo Brexit" atveju galėtų būti priverstinai deportuoti.

  Dar šia tema

  Džonsonas įvertino galimybes išspręsti Airijos sienos klausimą po "Brexit"
  Džonsonas susitikimo su Makronu metu užkėlė koją ant stalo
  Rusijos deputatas: Džonsonas savo retorika ir pasipūtimu primena Trampą
  Tegai:
  konferencija, Liuksemburgas, Borisas Džonsonas

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos