23:36 2019 Gruodžio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  © Ruptly . YouTube

  Maskva tikisi, kad Kijevas savo teisinėje sistemoje įgyvendins ES normas ir nuo kitų metų pradžios galės dirbti pagal Europos taisykles

  VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Trišalėse derybose dieną prieš tai Briuselyje Rusija pasiūlė Ukrainai laikinai pratęsti dabartinę dujų tranzito sutartį. Tai paskelbė Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas.

  Anot jo, Maskva pasirengusi rezervuoti tranzito pajėgumus nuo 2020 metų, jei Kijevas įsipareigos laikytis Europos energetikos standartų ir užtikrinti, kad rezervavimo paraiškas pagal Europos taisykles būtų galima pateikti jau gruodžio 1 dieną.

  Jei taisyklės nebus įgyvendintos iki kitų metų pradžios, Rusija pasiūlė partneriams "pratęsti galiojančią sutartį arba pasirašyti papildomą susitarimą, kol bus parengta visa Ukrainos reguliavimo sistema ir įstatymai", — teigė Novakas.

  Ministras taip pat pabrėžė, kad 2020 metais Rusija pasirengusi Europos vartotojams tiekti visą sutartyse numatytą dujų kiekį, tačiau taip pat pažymėjo teigiamą derybų dvasią.

  "Mano manymu, konsultacijos buvo labai konstruktyvios, tinkamai parengtos. Galbūt tai yra pirmas kartas per daugelį mūsų neseniai vykusių tokio pobūdžio trišalių konsultacijų", — sakė ministras.

  Europos Komisija teigė, kad teisiškai neįmanoma pratęsti dabartinės tranzito sutarties tarp Rusijos ir Ukrainos.

  "Mes taip pat paaiškinome savo partneriams iš Rusijos, kad teisiniu požiūriu pratęsti dabartinę sutartį nebus galima, nes nuo sausio 1 dienos bus kita įmonė — "Naftogaz" nebus kaip GTS operatorė; ir taip pat, kad sutartis neatitinka ES taisyklių. Tai yra, mes turime rasti kitokį sprendimą", — sakė EK vicepirmininkas Marošas Šefčovičius.

  Kitos derybos vyks spalio antrojoje pusėje. Šalys ketina aptarti tranzito apimtis, kurios yra pagrindinis veiksnys nustatant tarifus.

  Galiojančios dujų tranzito sutartys tarp Rusijos ir Ukrainos baigiasi šių metų pabaigoje. Ateities susitarimų aptarimas vyksta trišaliuose Rusijos, Ukrainos ir Europos Komisijos atstovų susitikimuose.

  Kaip ne kartą pabrėžė Maskva, Rusija nesinaudos nuostolingomis dujų tranzito sąlygomis.

  Dar šia tema

  Ukrainos ambasadorius Serbijoje paragino "sužlugdyti Rusiją"
  Minskas primena, kad Lietuva tebeperka Baltarusijos elektrą
  Zelenskį prajuokino juokeliai apie Rusiją ir Lukašenką
  Tegai:
  sutartis, dujų tranzitas, Rusija, Ukraina

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos