20:20 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370

  Černobylio AE bloke apsilankė 15 žurnalistų, jiems buvo leista filmuoti ten, kur radiacija 40 tūkst. kartų viršija normą

  Žurnalistai lankėsi Černobylio atominės elektrinės ketvirtojo bloko dispečerių kambaryje. Vaizdo medžiagą, nufilmuotą šioje zonoje, paskelbė "Ruptly".

  Šios elektrinės dalies griuvėsiai, kaip rašo RT savo "Telegram" kanale, iki šiol skleidžia radiaciją, kuri 40 tūkstančių kartų viršija normą.

  Žurnalistai buvo apsirengę specialiais apsauginiais kostiumais, jiems buvo leista stovėti prie valdymo pulto ne ilgiau kaip penkias minutes.

  Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis šių metų liepą pasirašė dekretą dėl "žaliojo koridoriaus" sukūrimo turistams ir dėl draudimo panaikinti nuotraukas ir vaizdo įrašus iš Černobylio išskirtinės zonos atšaukimo.

  Jo manymu, tai turėtų panaikinti smulkios korupcijos galimybę ir tapti "vienu iš naujosios Ukrainos augimo taškų".

  Černobylio atominės elektrinės katastrofa įvyko 1986 metų balandžio 26 dieną, sprogo ketvirtojo jėgainės energetinio bloko branduolinis reaktorius. Bendras radiacinės taršos plotas Baltarusijoje sudarė apie 46,5 tūkst. kvadratinių kilometrų (23 proc. viso ploto).

  Ukrainoje užteršta 12 regionų, 50 tūkstančių kvadratinių kilometrų. Be to, radiacinė tarša paveikė 19 Rusijos regionų, kurių plotas siekė beveik 60 tūkst. kvadratinių kilometrų, ir kur gyveno 2,6 mln. žmonių.

  Lietuvos teritoriją radioaktyvus debesis pasiekė jau pirmąją parą. Labiausiai užterštos buvo pietinė ir vakarinė šalies dalys. Žinia apie avariją lietuvius, kaip ir visą pasaulį, pasiekė pavėluotai. 

  Radioaktyvaus jodo debesis buvo uždengęs pietinę šalies dalį su Vilniumi ir Kauno rajonu bei plačia juosta nusidriekė vakariniu pakraščiu, apimdamas Klaipėdą su visu pajūriu bei Kuršių nerija. Šiaurės vakaruose radioaktyvaus debesies juosta baigėsi ties Mažeikiais ir Akmene.

  Rugpjūčio viduryje JAV Nacionalinio saugumo archyvas paskelbė pirmąją ataskaitą apie Černobylio AE avariją. Remiantis 1986 metų gegužės 2 dienos ataskaita, adresuota JAV valstybės sekretoriui Džordžui Šulcui, pirmomis dienomis po katastrofos JAV žvalgybos tarnybos abejojo oficialių ataskaitų tikslumu dėl aukų skaičiaus. Jos padarė savo išvadas, remdamosi didelio masto sprogimo 4-ajame Černobylio AE energijos bloke vaizdais.

  Tegai:
  Černobylio atominės elektrinės avarija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos