23:57 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753

  Tamkevičiui yra daugiau nei 80 metų, todėl, nepaisant titulo, jis negalės dalyvauti konklavoje ir išrinkti naują pontifiką

  Popiežius Pranciškus paskyrė 13 dvasininkų katalikų Bažnyčios kardinolais. Tarp jų buvo ir Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius.

  Apie tai praneša Šventojo Sosto informacinė sistema Vatican News.

  Per iškilmingą ceremoniją Šv. Petro bazilikoje Vatikane popiežius išvardijo trylikos naujų kardinolų vardus.

  "Naujieji kardinolai iškilmingai sukalbėjo tikėjimo išpažinimą, prisiekė ištikimybę Šventajam Tėvui ir jo įpėdiniams, pažadėjo ištikimai tarnauti vykdydami tuos uždavinius, kuriuos gaus", — teigiama "Vatican News" pranešime.

  Po to kiekvienam iš naujai paskirtų kardinolų buvo uždėtas kardinolo biretas (kepuraitė), įteiktas kardinolo žiedas, priskirtas titulas arba diakonija, tradiciniai kardinolystės simboliai. Nuo šios akimirkos jie oficialiai tapo "kardinolais".

  Sigitas Tamkevičius gimė 1938 metų lapkričio 7 dieną Gudonių kaime, Lietuvoje. 1983 metais Tarybų Sąjungoje jis buvo areštuotas dėl kaltinimų antisovietine veikla ir nuteistas dešimčiai metų kalėjimo.

  2015 metais Tamkevičius atsistatydino dėl amžiaus ir perėjo į emeritų rangą. Dabar jam yra daugiau nei 80 metų, todėl, nepaisant to, kad jis paskirtas kardinolu, jis negali dalyvauti konklavoje.

  Dar šia tema

  Popiežius pakeitė maldos "Tėve mūsų" tekstą
  Popiežius Pranciškus paskyrė nuncijumi Lietuvoje kroatą
  Putinas papasakojo apie pokalbį su popiežiumi
  "Fake news" lietuviškai: kaip kuriamos netikros naujienos ir ką apie tai sako Popiežius
  Tegai:
  kardinolas, Lietuva, katalikų bažnyčia, Popiežius Pranciškus

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos