17:37 2019 Gruodžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441

  Susitikime su Vokietijos gynybos ministre Lietuvos valdžia paprašė išplėsti oro policijos misiją Baltijos šalyse bei išsiųsti į Lietuvą oro gynybos priemones

  Vokietijos gynybos ministrė Annegret Kramp-Karrenbauer oficialiai lankėsi Lietuvoje ir susitiko su valstybės vadovybe.

  Susitikimo metu šalys aptarė dvišalio bendradarbiavimo plėtrą ir pagrindinius regioninio saugumo klausimus.

  Visų pirma, Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda paprašė Vokietijos ministrės išplėsti oro policijos misiją Baltijos šalyse, o krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis teigė, kad NATO turėtų siųsti oro gynybos priemones į Lietuvą, kad apsaugotų šalyje dislokuotą aljanso batalioną.

  Vokietijos gynybos ministerijos vadovė neatmetė galimybės išplėsti karinę misiją regione ir pabrėžė, kad šalys turi susivienyti, kad galėtų atsakyti į augančius saugumo iššūkius.

  Baltijos šalių politikai nuolat skelbia tariamai augančią "Rusijos grėsmę". Lietuva vis dažniau pasirašo gynybos sutartis su JAV ir NATO šalimis, didindama karinės technikos skaičių regione.

  Lietuva, Latvija, Estija ir Lenkija reguliariai ragina NATO stiprinti karinį buvimą jų teritorijose.

  Rusijos valdžia ne kartą pabrėžė, kad Rusijos Federacija nesiruošia nieko pulti, o Šiaurės Atlanto aljansas naudojasi Europos šalių isterija apie "Rusijos agresiją", kad sutelktų kuo daugiau įrangos ir kontingentų rytiniame savo flange.

  Dar šia tema

  Neatsakinga kaimynė: Lenkija tampa pavojinga Baltijos šalims
  Putinas pakomentavo artėjančias didelio masto NATO pratybas Europoje
  Tegai:
  NATO, Baltijos šalys

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos