05:04 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  © Ruptly . YouTube / Sputnik

  Dauguma Rusijos Federacijos piliečių lapkričio mėnesio atostogoms pasirinko Moldovą, Uzbekistaną, Armėniją, Ispaniją, Italiją, Juodkalniją ir Kazachstaną

  Rusai pradėjo ruoštis lapkričio atostogoms ir jau perka keliones rudens atostogoms. Pagrindinės šalys, kurias dažniausiai renkasi Rusijos piliečiai, yra Moldova, Uzbekistanas, Armėnija, Ispanija, Italija, Juodkalnija ir Kazachstanas.

  Tuo tarpu Gruzija, Turkija ir Baltijos šalys, kurios anksčiau buvo populiarios tarp Rusijos turistų, šį sezoną nebuvo įtrauktos į populiariausių vietų sąrašą.

  Gruzija patiria nuostolių dėl Rusijos sprendimo uždrausti oro susisiekimą su šia šalimi dėl riaušių, kilusių dėl Rusijos delegatų dalyvavimo Tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos sesijoje. Nuo birželio pradžios Rusijos oro bendrovės negali vykdyti skrydžių į Gruziją, o kelionių agentūroms buvo patarta neparduoti Rusijos piliečiams kelionių į kaimyninę šalį.

  Liepos mėnesio duomenimis, žala turizmo sektoriui Gruzijoje siekė apie 60 milijonų dolerių. Tuo tarpu Baltijos šalys dėl nacionalistinių nuotaikų tapo mažiau populiarios tarp rusų.

  "Aviasales" tarnyba atkreipė dėmesį, kad per pirmuosius keturis šių metų mėnesius Rusijos turistai mažiau domėjosi kelionėmis į Lietuvą. Lėktuvų bilietų užsakymų skaičius sumažėjo penkiais procentais.

  Anksčiau buvo pranešta, kad Lietuva užima 37 vietą saugiausių turistams šalių reitinge "The Travel and Tourism Competitiveness Report 2019". Latvijoje saugumo situacija buvo prastesnė nei Lietuvoje — ji užėmė 42 vietą. Tačiau Estija atsidūrė labai arti saugiausių šalių dešimtuko ir užėmė 12-ą vietą.

  Europos Sąjungos šalių ekonomikos turizmas
  © Sputnik /
  Europos Sąjungos šalių ekonomikos turizmas

  Dar šia tema

  Kelionės su lietuvišku skoniu: gastronominis turizmas
  Turizmas Lietuvoje nepritaikytas žmonėms su negalia ir senjorams
  Pavojingas turizmas: dešimt ekstremaliausių planetos kampelių
  Tegai:
  atostogos, Rusija, Baltijos šalys

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos