18:11 2019 Lapkričio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.0997
 • RUB70.4908

  Arkties nafta yra didelio tankio ir yra puikiai tinkama perdirbti, todėl Rusija ją eksportuoja į šiaurės vakarų Europos gamyklas

  Rusijos naudingųjų iškasenų telkinys "Prirazlomnaje" — vienintelis pasaulyje, kuriame išgaunama Arkties nafta.

  Aukštos kokybės naujos rūšies nafta vadinama "Arctic Oil" (ARCO). Stacionari naftos platforma "Prirazlomnaja" įrengta dirbtinėje saloje, Pečioros jūroje, 60 kilometrų nuo kranto.

  Žiema trunka devynis mėnesius, o temperatūra nukrenta iki 50 laipsnių šalčio. Tačiau ekstremalios sąlygos netrukdo išpumpuoti iki keturių milijonų tonų angliavandenilių per metus. Maždaug tiek pat per metus išgauna visa Italija.

  "Prirazlomnaja" buvo aptikta 1989 metais. Joje yra daugiau kaip 70 milijonų tonų išgaunamų naftos atsargų. Plėtros licencija priklauso "Gazprom Neft Shelf".

  Arkties nafta nuo įprastos Rusijos naftos skiriasi dideliu sieros kiekiu, mažu parafino kiekiu ir dideliu tankiu. Ji tinka plataus spektro perdirbimui šiaurės vakarų Europos gamyklose, kur iš jos gaminami unikalūs chemijos produktai, naudojami kelių tiesimui, padangų gamyboje, kosmoso ir farmacijos pramonėje.

  Dar šia tema

  Į Klaipėdą atplaukė nedidelis SGD krovinys iš Vysocko
  Latvijoje gali atsirasti Lietuvos SGD terminalo "konkurentas"

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos