10:34 2019 Lapkričio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1006
 • RUB70.8149

  JAV neturi daug galimybių parduoti savo dujų užsienio rinkose, mano energetikos ekspertas Borisas Marcinkevičius

  Sunku kalbėti apie Amerikos suskystintų gamtinių dujų (SGD) perspektyvas, nes Europos rinkoje neįmanoma konkuruoti su vamzdynų dujų kainomis, interviu "Sputnik Lietuva" sakė energetikos ekspertas Borisas Marcinkevičius.

  Kaip pažymėjo bendrovė, kuriai priklauso pirmoji "Sabine Pass" gamykla JAV, padidėjus gamybos apimčiai, vertė gali dar labiau sumažėti, o tai netikslinga, atsižvelgiant į JAV Energetikos departamento skelbiamą tempą, pasakojo ekspertas.

  "Neįmanoma konkuruoti su Europos dujomis, su dujotiekio dujų kainomis Europos rinkoje — tokia fizika vyksta po to, kai Kinija įniko į ekonominius karus su JAV, padidino muitų mokestį 15 procentų, JAV taip pat yra priverstos palikti Kinijos rinką. Ten lieka tik tradicinės rinkos", — sakė jis.

  Marcinkevičius pridūrė, kad suskystintų gamtinių dujų gamybos ir eksporto situacija yra tokia, kad visi sandoriai turi vykti per "Henry Hub" biržą, kuri yra amerikietiškų dujų kainų nustatymo pagrindas.

  Ekspertas atsakė į klausimą, kiek teisinga tapatinti "Gazprom" su Rusija. Jis papasakojo, kad daugiau nei pusę akcijų valdo "Rosimuščestvo", "Rosneftegaz" ir "Rosgazifikacija", o dar 24,75 proc. paskirstyti ADR turėtojams [Amerikos depozitoriumo kvitai — Sputnik].

  "Likusios akcijos priklauso nedideliems savininkams, kurių sąrašas paprastai neatskleidžiamas, tačiau yra įtarimų, kad jų yra keli šimtai. Jei kalbėtume apie rezultatus, kuriuos "Gazprom" veikla atneša į Rusijos biudžetą, tai maždaug trečdalis pajamų — tai mokesčiai, kurie patenka į valstybės biudžetą. Pagal 2018 metų rezultatus "Gazprom" į Rusijos Federacijos biudžetą sumokėjo 2,7 trilijono rublių. Be to, per visą "Gazprom" istoriją šiemet buvo išmokėti rekordiniai 289 milijardų rublių dividendai", — sakė jis.

  Marcinkevičius priminė apie projektus, į kuriuos investuoja "Gazprom", tarp jų "Sila Sibiri-2", "Nord Stream-2", "Turkish Stream" dujotiekius, taip pat į Amūro dujų perdirbimo gamyklos statybą, ir tai yra gana plati Rusijos Federacijos subjektų dujofikacijos programa. Pasak jo, dividendai nėra astronominis skaičius, nes Rusijos įmonėmis uždirbti pinigai naudojami kituose projektuose.

  Dar šia tema

  Rusija paskelbė, kad JAV sankcijos labai nepaveiks tiekimų iš "Jamal SGD"
  Lietuva nori padidinti JAV SGD atsargas
  Energetikas: nuolatiniai JAV SGD pirkimai nulems Lietuvos ekonomikos nuostolius
  Tegai:
  Europa, SGD, JAV

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos