05:47 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275

  Vaizdo įraše galima pamatyti visų tipų karines transporto priemones, kurias JAV kariai atvežė į Lietuvos poligoną

  Lietuvos krašto apsaugos ministerija vaizdo įraše parodė amerikiečių sunkiosios karinės technikos atvykimą į Pabradės poligoną. Vaizdo įrašas paskelbtas KAM Facebook paskyroje.

  Kadruose galima pamatyti, kaip gabenama kiekviena karinės technikos rūšis, kuri atvyko geležinkeliu ir Šiaurės ir Rytų Lietuvos pagrindiniais keliais. Techniką lydėjo respublikos karo policija.

  Kartu su maždaug 30 tankų "Abrams", 25 pėstininkų kovinėmis mašinomis "Bradley" ir kita ginkluote į Lietuvą atvyko JAV kariuomenės pirmosios divizijos 9-ojo pulko 1-asis batalionas, kuris dislokuojasi Teksaso Fort Hudo bazėje.

  Iki kitų metų pavasario padalinys dislokuosis generolo Silvestro Žukausko poligone.

  Rusija ne kartą pažymėjo padidėjusį NATO aktyvumą prie savo vakarinių sienų. Paskelbus apie didžiausias pratybas "Defender Europe 2020", Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pažymėjo, kad jis kartu su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu turės susimąstyti apie tai, kaip apsaugoti savo šalis tokių NATO pratybų Baltijos šalyse ir Lenkijoje metu.

  NATO šalys savo buvimą regione pateisina "Rusijos grėsme" ir poreikiu "sutramdyti" Rusiją, nors ji, priešingai nei JAV, netelkia kariuomenės padalinių prie kitų šalių sienų. Maskva taip pat ne kartą pabrėžė, kad Rusijos Federacija nesiruošia nieko pulti, o teiginiai apie Rusijos "agresiją" reikalingi tik tam, kad būtų galima kuo arčiau su ginkluote priartėti prie Rusijos sienų.

  Interviu Sputnik radijui portalo "Segodnia.ru" vyriausiasis redaktorius, karo apžvalgininkas, Donbaso analitinės tarnybos narys Jurijus Kotenokas pažymėjo, kad tokio JAV kariuomenės perkėlimo į Europą iš žemyninės JAV dalies jau seniai nebuvo po to, kai NATO blokas išsiplėtė į rytus. Anot jo, tai JAV karinis-politinis žaidimas, keliantis grėsmę tarptautiniam saugumui.

  Dar šia tema

  Visų pirma — Sirija? Ar verta Lietuvai atkartoti "patį blogiausią" JAV sprendimą
  URM paneigė informaciją, kad Lietuvoje bus steigiama JAV karinė bazė
  JAV kariniame laive bus įrengtas pirmasis kovinis lazeris
  Ekspertas: JAV karinis-politinis žaidimas Baltijoje kelia grėsmę Rusijos saugumui
  Tegai:
  karinė technika, JAV, Lietuva

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos