12:07 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  © Sputnik

  Antradienį Lietuvos teismas dar dviem mėnesiams pratęsė Lietuvos opozicijos politiko sulaikymą. Paleckis suimtas nuo praėjusių metų rudens

  Baltijos šalių, Moldovos ir Baltarusijos gyventojai surengė piketus gindami Lietuvos opozicijos politiką, buvusį "Socialistinio liaudies fronto" lyderį Algirdą Paleckį, kuris Lietuvoje įkalintas nuo praėjusių metų rudens.

  Į mitingą susirinkusieji skandavo: "Gėda Lietuvos teisingumui!" ir "Laisvė Algirdui Paleckiui!"

  Antradienį Kauno apygardos teismas išnagrinėjo prokuroro prašymą pratęsti suėmimo terminą trim mėnesiams. Teismo nutarime teigiama, kad Baudžiamojo proceso kodekse nustatytas suėmimo pagrindas, kuriuo remiantis iki šiol buvo suimtas įtariamasis, neišnyko, tačiau prokuroro prašomas laikotarpis per ilgas, todėl buvo nuspręsta pratęsti Paleckio įkalinimą dviem mėnesiams.

  Teismo dieną istorikas Aleksandras Diukovas paskelbė Lietuvos politiko nuotrauką. Nuotraukoje Paleckis atrodo labai išsekęs. Pats sulaikytasis anksčiau skundėsi, kad įkalinimo metu jo sveikata pablogėjo.

  Komentuodamas Lietuvos teismo sprendimą, buvęs Kauno meras Vytautas Šustauskas pareiškė, kad tik silpna valstybė gali laikyti nelaisvėje nekaltą žmogų.

  Paleckio byla

  Apie Paleckio areštą tapo žinoma praėjusių metų gruodį. Apie tai pasakojo Lietuvos specialiosios tarnybos, kurios taip pat paskelbė, kad atskleidė "šnipų tinklą", kuris tariamai rinko informaciją "Rusijos Federacijos naudai". Įtariami ir šeši politiko bendrininkai.

  Jam keletą kartų buvo pratęstas suėmimas, tai buvo paaiškinta tuo, kad "įtariamasis gali pabėgti (slėptis) nuo tyrėjų, prokurorų ar teismo".

  Būdamas kalėjime, Paleckis parašė keletą laiškų. Viename iš jų opozicijos politikas pareiškė, kad valdžia jam keršija dėl jo susidomėjimo 1991 metų sausio 13 dienos įvykiais prie Vilniaus televizijos bokšto ir dėl jo bendravimo su rusais.

  Paleckio advokatas Algirdas Petrulis pareiškė, kad jo klientas suimtas ilgą laiką, nes prokuratūra negali pripažinti, kad suėmė nekaltą žmogų. Anot jo, vienintelis kaltinimas Paleckiui yra tas, kad jis "gali turėti ryšių su Rusijos žmonėmis".

  Temos:
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (57)

  Dar šia tema

  Ekspertas: VSD pasakomis apie Paleckio "kaltę" gali tikėti tik siaurapročiai
  Ekspertas: Lietuvoje žlugdomi žmonių likimai dėl "sovietinės grėsmės" mito
  Kas valdo Lietuvą: liaudis ar verslas?
  Titovas kreipėsi į Nausėdą su prašymu paleisti Paleckį
  Anušauskas susierzino dėl atėjusiųjų į teismą palaikyti Paleckį
  Tegai:
  Lietuva, Baltijos šalys, Algirdas Paleckis

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos