09:34 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606

  Policijos operacijos metu sulaikyti septyni įtariamieji, tyrimo metu gauti duomenys, kad šaunamieji ginklai į neteisėtą apyvartą pateko iš Lietuvos ginklų fondo

  Slaptos operacijos metu išimta šimtai nelegalių ir pavojingų šaunamųjų ginklų, praneša Policijos departamento spaudos tarnyba.

  Policijos operacijos metu, atliekant slaptus, kompleksinius ikiteisminio tyrimo veiksmus ir jų kombinacijas, įgyvendintas skirtingais laikotarpiais ir etapais, sulaikyti septyni įtariamieji. Pranešama, kad visi asmenys — Lietuvos piliečiai, gyvenantys Vilniaus apskrityje.

  Изъятое оружие
  © Photo : Lietuvos policija
  Sulaikymų ir kratų metu iš neteisėtos apyvartos išimti 224 vnt. skirtingų modelių šaunamųjų ginklų

  Sulaikymų ir kratų metu iš neteisėtos apyvartos išimti 224 vnt. skirtingų modelių šaunamųjų ginklų, tarp jų pavojingi automatiniai šaunamieji ginklai su garso slopintuvais: "Agram", "Kalašnikov", pistoletai: "TT", "Glock", "Sigsauer", revolveriai: "Arminius", "Taurus" ir kt. bei 12 047 vnt. skirtingo kalibro šovinių, 6 granatos, 3 sprogdikliai.

  Ikiteisminis tyrimas Lietuvos kriminalinės policijos biuro Sunkaus ir organizuoto nusikalstamumo tyrimo padaliniuose pradėtas 2018 metais, gavus kriminalinės žvalgybos informacijos ir atlikus tyrimą dėl grupės asmenų, kurie neteisėtai disponavo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis, organizavo ir vykdė šių ginklų neteisėtą prekybą.

  Изъятое оружие
  © Photo : Lietuvos policija
  Tyrimo metu gauti duomenys, kad šaunamieji ginklai į neteisėtą apyvartą pateko iš Lietuvos ginklų fondo

  Tyrimo metu gauti duomenys, kad šie šaunamieji ginklai į neteisėtą apyvartą pateko iš Lietuvos Respublikos ginklų fondo prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos.

  Atliekant tyrimo veiksmus nustatyta, kad vienas iš sulaikytų įtariamųjų 1996–2006 metais dirbo LR Ginklų fonde sandėlininku ir buvo atsakingas už šaunamųjų ginklų ir šovinių priėmimą, saugojimą bei naikinimą. Turimais duomenimis, aukščiau minėtas įtariamasis šiuos šaunamuosius ginklus ir šaudmenis pavogė iš LR Ginklų fondo ir tokiu būdu neteisėtai juos užvaldęs kartu su bendrininkais organizavo ir vykdė jų realizaciją. Turimais duomenimis, šie šaunamieji ginklai turėjo būti sunaikinti LR Ginklų fonde.

  Kiti sulaikytieji įtariami neteisėtu šaunamųjų ginklų disponavimu bei šių ginklų realizavimo organizavimu ir vykdymu.

  Изъятое оружие
  © Photo : Lietuvos policija
  Už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis numatyta maksimali laisvės atėmimo bausmė — iki 8 metų

  Lietuvos kriminalinės policijos biuro duomenimis, šaunamieji ginklai buvo realizuojami ir Lietuvos Respublikos teritorijoje veikiančių organizuotų grupių nariams.

  2019 metų spalio 29 dieną atlikti procesiniai veiksmai — poėmis LR Ginklų fonde, kurio metu išimti ikiteisminiam tyrimui svarbūs ir reikšmingi dokumentai.
  Aktyvūs ikiteisminio tyrimo veiksmai tęsiami. Įtariamųjų ratas gali plėstis.

  Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Lietuvos Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.

  Už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 253 str. 2 d. numatyta maksimali laisvės atėmimo bausmė — iki 8 metų.

  Tegai:
  šaunamasis ginklas, policija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos