01:29 2019 Gruodžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930

  EBPO duomenimis, vidutiniškai Lietuvos gyventojai per metus suvartoja daugiau kaip 12 litrų alkoholio

  Lietuvoje jau antrą mėnesį iš eilės mažėja nuolatinių gyventojų skaičius. Statistikos departamento duomenimis, palyginti su spalio mėnesiu, šalies gyventojų skaičius sumažėjo 20 žmonių.

  Iš viso per metus Lietuvos gyventojų skaičius sumažėjo beveik trim tūkstančiais žmonių. Statistikos duomenimis, šiuo metu Lietuvoje liko 2,793 milijono gyventojų.

  Žmonės bėga nuo nedarbo į kitas šalis, o daugelis tų, kurie pasiliko, liūdesį "skandina" degtine, alumi ar vynu.

  Demografinė krizė respublikoje tęsiasi jau kelis dešimtmečius ir kelia nerimą ekspertams, kurie prognozuoja tolesnį gyventojų skaičiaus mažėjimą. Demografai mano, kad šią situaciją įveikti Vilnius gali tik migrantų iš kitų šalių sąskaita.

  Tuo tarpu Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) duomenys rodo, kad Lietuva užima pirmąją vietą pasaulyje pagal alkoholio suvartojimą vienam gyventojui. Vienas šalies gyventojas vidutiniškai per metus suvartoja 12,3 litro alkoholio.

  Taip pat tarp tarp daugiausia alkoholio suvartojančių šalių yra Austrija (11,8) ir Prancūzija (11,7).

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Pastebima, kad kaimyninių Baltijos šalių — Latvijos ir Estijos — gyventojai vartoja mažiau alkoholio nei lietuviai. Latvijai apskaičiuotas rodiklis buvo 11,2 litro, o Estijai — 10,3.

  Lietuva pagal gyvenimo lygį reguliariai patenka į Europos antilyderių sąrašus. Vasarį statistikos agentūra "Eurostatas" įtraukė Lietuvą į penketuką šalių su didžiausia piliečių skurdo rizika.

  Kai kurie ekspertai mano, kad žlugus TSRS ir Lietuvai įstojus į ES, šalis tapo Europos periferija, neturinčia jokio savarankiškumo. Interviu "Sputnik Lietuva" ekonomistas ir politikos analitikas Aleksandras Nosovičius pareiškė, kad ES dirbtinai palaiko žemą pragyvenimo lygį Lietuvoje, kad naudotų respublikos išteklius kitų Europos zonų plėtrai.

  Kaip alkoholis veikia žmogaus organizmą
  © Sputnik /
  Kaip alkoholis veikia žmogaus organizmą

  Dar šia tema

  Šiauliuose sulaikytas ir į areštinę uždarytas neblaivus policijos pareigūnas
  "Alkoholikų ir parazitų traukos magnetas". Lietuvoje pradėjo valyti armiją
  Mokslininkai nustatė potraukio alkoholiui priežastį
  Tegai:
  demografinė krizė, alkoholis, Lietuva

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos