03:46 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480

  Gyvūnas buvo sugautas Estijos teritorijoje dar vasarą ir laikinai apgyvendintas sostinės zoologijos sode

  Lokys Proša, kuris buvo laikomas Talino zoologijos sode, grąžintas į Rusiją, praneša zoologijos sodo spaudos tarnyba.

  Gyvūnas buvo sugautas Estijos teritorijoje, netoli Valgos miesto, šių metų liepą. Lokys perbėgo per sieną iš Pskovo srities miškų.

  Медведь Проша в таллинском зоопарке, архивное фото
  Lokys Proša Talino zoologijos sode

  Trečiadienį, lapkričio 13 dieną, Tverės muitininkai pasitiko Prošą Rževskio muitinės poste, praneša Rusijos Federacijos centrinė muitinės valdyba. Iš Talino zoologijos sodo lokį pasiėmė nevyriausybinės organizacijos "Orphan Bear Rescue Center" specialistai. Po to jis buvo nuvežtas į lokiukų našlaičių reabilitacijos centrą.

  "Dabar Prošai jau niekas nekelia pavojaus. Po veterinarijos gydytojų apžiūros ir muitinės formalumų atlikimo jis grįš į centrą, o tada bus paleistas į mišką", — pareiškė organizacijos atstovai.

  Kaip papasakojo zoologijos sodo atstovai, buvo sunku suorganizuoti lokio gabenimą, nes gyvūnas į Estiją pateko "nelegaliai", be dokumentų. Savo ruožtu "Orphan Bear Rescue Center" pažymėjo, kad norėjo kuo greičiau jį pristatyti į Rusiją, nes jam reikės atlikti karantiną, o tada prasidės žiemos miegas.

  Медведь Проша в таллинском зоопарке, архивное фото
  Lokys Proša Talino zoologijos sode

  "Visgi dėl abiejų šalių vyriausybės supratingumo viskas buvo išspręsta ir buvo įveiktos netradicinės situacijos sukurtos kliūtys — Proša grįžo į savo tėvynę", — pasakė zoologijos sodo direktorius Tijtas Maranas.

  Proša yra Tverės srities Lokiukų našlaičių gelbėjimo centro augintinis. 2017 metų rudenį jis su seserimi Polia buvo išleisti į Pskovo srities miškus. Tačiau šių metų vasarą lokiai buvo pastebėti Estijos teritorijoje.

  Į Estiją jie atėjo ieškodami maisto. Pasak Talino zoologijos sodo vedėjo Tynio Tasani, lokys valgė žolę, net miegojo ant automobilių stogų, sudaužydavo langus. Jis negyveno miške, bet gyveno tarp žmonių. Todėl jį sugauti buvo protingas sprendimas, nes kitaip buvo didelė tikimybė, kad jis bus nužudytas, pažymėjo zoologijos sodo darbuotojas.

  Proša buvo sugautas ir pervežtas į Talino zoologijos sodą. Jo sesės buvimo vieta nežinoma — jos sugauti nepavyko.

  Dar šia tema

  JAV vietinė gyventoja ir lokys išgąsdino vienas kitą
  Lokys už vairo: Primorės krašte gyvūnai apsigyveno sunkvežimio kabinoje
  Lokys įvarė žvejus į medį ir apgraužė jų valtis — video
  Lokys užpuolė dresuotoją žiūrovų akivaizdoje — video
  Aliaskoje lokys atidarė automobilio dureles ieškodamas vėlyvos vakarienės
  Tegai:
  Talinas, lokys, Estija, Rusija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos