16:22 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685

  Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, tirdama, kaip buvo legalizuojamas nusikalstamu būdu įgytas turtas, rado daugiau kaip 1 mln. eurų grynųjų

  Tyrimas buvo pradėtas gavus informacijos, kad du Lietuvos piliečiai, tėvas ir sūnus, periodiškai automobiliais iš Lietuvos į Vokietiją, Čekiją bei Lenkiją gabena elektronikos prietaisų laužą bei tauriųjų metalų turinčias automobilių katalizatorių dalis.

  Nustatyta, kad tauriųjų metalų laužas į Lietuvą buvo pristatomas iš Ukrainos.

  Iš ES valstybių vyrai grįždavo su didelėmis grynųjų pinigų sumomis, kurias perduodavo Vilniaus apskrityje gyvenančiam bendrininkui.

  Vykdant tyrimą, Vilniuje, Kaune ir Alytuje buvo atlikta 21 krata, kurių metu rasta 1 mln. 30 tūkst. eurų grynaisiais. Įtariamųjų naudojamuose trijuose automobiliuose rastos įrengtos specialios slėptuvės pinigams gabenti.

  Taip pat sandėliavimo patalpose rastos apie 3 tonos elektronikos prietaisų dalių bei automobilių katalizatorių laužo, galimai turinčio tauriųjų metalų. Kratų metu taip pat paimti telefonai, kompiuteriai, planšetės bei dokumentai.

  Iš viso šiuo metu šiame tyrime nustatyti trys įtariamieji. Jiems įteikti pranešimai apie įtarimus. Vienas asmuo suimtas 1 mėnesiui. Vyrai anksčiau neteisti.

  Baudžiamasis kodeksas numato, kad už šią nusikalstamą veiką gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 7 metų.

  Dar šia tema

  Ortopedine įranga prekiaujančios įmonės pasisavino 1 mln. eurų ligonių kasos lėšų
  Parduotuvės direktorius "pamiršo" pranešti pardavėjai apie atleidimą
  FNTT tikrina statybos bendrovę, kuri nestatė namų ir nemokėjo mokesčių
  Mėsos perdirbimo bendrovė Tauragėje šiurkščiai pažeidė sanitarijos taisykles
  Tegai:
  grynieji pinigai, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos