17:38 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060

  Anksčiau Ukraina pasiskundė, kad laivuose tariamai trūksta įrangos ir ginklų, o Ukrainos karinio jūrų laivyno vadas apkaltino Rusijos Federaciją pavogus unitazus, gaubtus ir rozetes

  Rusijos federalinė saugumo tarnyba patikino, kad Kijevas savo laivus atgavo "geros būklės ir su tinkama naudoti santechnika". Tai praneša RIA Novosti su nuoroda į tarnybą. Vaizdo įrašas paskelbtas YouTube kanale.

  Vaizdo įraše matyti, kad laivai ir vilkikas geros būklės. Filmuota iš skirtingų kampų, todėl kabinos, laivų virtuvės ir tualetai yra aiškiai matomi.

  Ukraina pasirašė priėmimo aktus. Be to, kaip pažymėjo FST, tuo metu Kijevas neturėjo jokių skundų. Jokie pažeidimai taip pat nėra matomi filmuotoje medžiagoje.

  "Jei laivams plaukiant iš Krymo pakrantės į Očakovą Ukraina sugebėjo "apvogti" laivus ir paversti santechniką netinkama, tai Ukrainos problema", — teigė tarnybos atstovai.

  Pirmadienį Maskva perdavė Ukrainai tris jos karinių jūrų pajėgų laivus, praėjusių metų lapkritį sulaikytus Kerčės sąsiaurio rajone už neteisėtą sienos pažeidimą. Ukrainos karinio jūrų laivyno vadas Igoris Vorončenka pasiskundė dėl šių laivų būklės sakydamas, kad "rusai juos apvogė" ir kad iš jų buvo pašalinta įranga, net gaubtai ir rozetės.

  Po to Zelenskis pareiškė, kad Kijevas kreipsis į Maskvą su prašymu grąžinti "viską, kas priklauso". Rusijos Valstybės Dūmos deputatas iš Krymo Ruslanas Balbekas Kijevo tvirtinimus, kad Rusija tariamai pašalino Ukrainos laivų įrangą, pavadino "nesąmonėmis".

  Provokacija Kerčės sąsiauryje

  2018 metų lapkričio 25 dieną Ukrainos karinio jūrų pajėgų laivai "Berdiansk", "Nikopol" ir vilkikas "Jany Kapu" pažeidė Rusijos valstybės sieną ir kelias valandas atliko pavojingus manevrus, nepaisydami teisėtų valdžios reikalavimų.

  Rusijos Valstybės Dūma, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Dėl to buvo nuspręsta pažeidėjus sulaikyti. Buvo sulaikyti 24 kariai, įskaitant Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) pareigūnus, kurie vadovavo operacijai.

  Po to Kijevas apkaltino Maskvą agresija. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas incidentą pavadino iš anksto suplanuota provokacija, susijusia su žemu Petro Porošenkos reitingu prezidento rinkimų išvakarėse.

  Šių metų rugsėjo 7 dieną sieną pažeidę kariai buvo perduoti Ukrainai pagal susitarimą dėl sulaikytų ir nuteistų asmenų paleidimo.

  Dar šia tema

  Ukraina atsisakė laivų grąžinimą laikyti Rusijos geros valios aktu
  "Gal rado unitazus": Rusija išjuokė Kijevo norą susigrąžinti laivų įrangą
  Tegai:
  Kerčės sąsiauris, laivai, Rusija, Ukraina

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos