04:00 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  YouTube / LabPadre / Unbelievable!!! SpaceX Starship MK1 Explodes! At Boca Chica, Texas

  Eksperto teigimu, pereinant nuo gamyklinių "Falcon 9" raketų gamybos prie ypač sunkių raketų gamybos, tokių nesėkmių buvo galima tikėtis

  "SpaceX" Elono Masko raketlaivio "Starship Mask" prototipas sprogo atliekant bandymus, galbūt dėl prastos rankinio suvirinimo kokybės, o ne automatinio suvirinimo, sakė "KosmoKurs" generalinis direktorius Pavelas Puškinas, praneša RIA Novosti.

  Kaip anksčiau buvo pranešta specializuotame portale "space.com", "Starship Mk1" sprogo atliekant nuotėkio bandymus, jo viršutinė dalis sprogo ir nukrito šalia bandymo sąrankos. Maskas teigė, kad "SpaceX" nepataisys pažeisto "Starship Mk1", nes jis buvo reikalingas tik tam tikroms technologijoms išbandyti, ir tuoj pat pereis prie tobulesnių raketos versijų kūrimo.

  "Matyt, viršutinio dugno suvirinimas negalėjo jo atlaikyti, nes suvirinimas atliekamas rankiniu būdu, o ne automatiškai. Rankinis ir automatinis suvirinimas — kaip dangus ir žemė. Ir, matyt, jis su tuo susidūrė — suvirinimo kokybė buvo netinkama. Galbūt nebuvo viskas gerai. Bet kadangi viskas daroma ant kelio, labai sunku įvykdyti visus keliamus reikalavimus", — "RIA Novosti" pasakojo Puškinas.

  Tuo pat metu jis pažymėjo, kad pereinant nuo gamyklinių "Falcon 9" raketų gamybos prie ypač sunkių raketų gamybos vienetinėmis kopijomis, tokių nesėkmių buvo galima tikėtis.

  "Atsiranda naujų gamybos problemų, surinkimo ir tikrinimo sunkumų. Siekdamas nestatyti dirbtuvių, Maskas nusprendė patikrinti, ar montavimą galima atlikti ant kelio", — teigė Puškinas.

  Jis pažymėjo, kad negalima kalbėti apie "SpaceX" specialistų nekompetentingumą, nes per bandymus avarijos atveju jie išvedė visus žmones iš paveiktos teritorijos, užtikrindami saugumą. "Jie suprato riziką", — sakė bendrovės, planuojančios suborbitinį turistų paleidimą į kosmosą, generalinis direktorius.

  Anot jo, "SpaceX" specialistai išsiaiškins, kas nutiko, ir imsis priemonių, kad tai neįvyktų su kita raketa, kurios surinkimas jau vyksta.

  Maskui reikalingos naujos technologijos

  Savo ruožtu Rusijos kosmonautikos akademijos narys Andrejus Joninas mano, kad Maskas susidūrė su technologiniais apribojimais, kuriems nebuvo pasirengęs ir su kuriais Sergejus Koroliovas ir Verneris von Braunas kadaise susidūrė kurdami savo raketas.

  "Nematau nieko stebėtino šioje situacijoje. Jis neturi techninių žinių, nekuria naujų technologijų, bet keičia verslo procesus. Tie žmonės, kurie užsiima naujų technologijų kūrimu, jį kritikuoja. Jei už tai būtų skiriama Nobelio premija, Maskas būtų ją gavęs. Jis visiškai pakeitė 60 metų trukmės raketų mokslo gamybos modelį, padarė tą patį, ką Henris Fordas automobilių pramonėje, o dabar Maskas pasiekė lygį, kuriame jis turi peržengti pasaulio technologinį lygį. Atlikdamas ankstesnes užduotis jis ėjo išlaidų mažinimo keliu, ir čia jam trūksta technologijos. Jam teko susidurti su tomis pačiomis užduotimis, su kuriomis susidūrė Sergejus Korolevas ir Verneris von Braunas, kurdami savo raketas Mėnulio programoms", — teigė ekspertas.

  Elonas taip pat išreiškė nuomonę, kad pats "Starship" raketų projektas buvo nesėkmingas, o jo surinkimas atvirame lauke yra nelogiškas.

  Daugkartinio naudojimo "Starship" skirtas skristi į Mėnulio, Marso ir kitas tarpplanetines misijas, jis taip pat bus kaip antras sunkiosios raketos BFR ("Big Falcon Rocket"), prie kurios dirba "SpaceX", etapas.

  Elonas Maskas rugsėjo pabaigoje pristatė "Starship Mk1". Tai yra 50 metrų nerūdijančio plieno raketa. Ji gali būti naudojama ne tik pilotuojamoms misijoms, bet ir palydovams paleisti žemoje Žemės orbitoje bei pristatyti mokslinę įrangą į Mėnulį.

  Tada Maskas sakė, kad pirmąjį reisą, kurio metu jis pakils į 20 kilometrų aukštį, raketa turės atlikti per 1–2 mėnesius.

  Dar šia tema

  Australijoje iškrito vištos kiaušinio dydžio kruša — video
  Automobilis su žmonėmis įkrito į duobę su verdančiu vandeniu — video
  FNTT kratų metu rado per milijoną grynųjų — video
  Tegai:
  nelaimė, Space X, raketa, Ilonas Maskas

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos