08:25 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480

  Pasak žurnalisto Jurijaus Molčanovo, dėl dvigubų standartų Ukrainos gyventojai yra priversti permokėti už dujas, nes reversinis tiekimas iš Europos yra brangesnis nei tiesioginis tiekimas iš Rusijos

  VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Ukrainos žurnalistas Jurijus Molčanovas ir buvęs šalies vicepremjeras Pavelas Rozenka sukėlė skandalą dėl Rusijos dujų, praneša "NewsOne".

  Molčanovas teigė, kad Ukraina turi atnaujinti tiesioginį dujų pirkimą iš Rusijos. Anot jo, šalis perperka dujas iš Europos.

  "Aš taip pavargau nuo žiaurių diskusijų apie tai, ar galima dujas nusipirkti tiesiai iš Rusijos. Gerai, kad "Roshen" saldainius buvo galima pardavinėti penkerius metus iš eilės. Kryme, Maskvoje ir Sankt Peterburge yra daug "Roshen" gaminių", — pažymėjo žurnalistas.

  Rozenka atkirto, pabrėždamas, kad saldainių pardavimas buvusio prezidento Petro Porošenkos įmonei — ekonominė plėtra ir Ukrainos biudžetą papildantis "Rusijos užgrobimas".

  Molčanovas atsakė, kad dėl dvigubų standartų Ukrainos gyventojai yra priversti permokėti už dujas, nes reversinis tiekimo iš Europos būdas yra brangesnis nei tiesioginis tiekimas iš Rusijos. Buvęs premjero pavaduotojas prieštaravo, kad "tiesioginiai "mėlynojo kuro" pirkimai nebus pigesni".

  Dabartinės dujų tranzito ir tiekimo sutartys baigia galioti šių metų pabaigoje. Maskva, Kijevas ir Europos Komisija rengia trišales konsultacijas dėl tiekimo pratęsimo, tačiau kol kas rezultatų nepasiekta.

  Lapkričio viduryje "Gazprom" pasiūlė Ukrainai pratęsti tranzito sutartį arba sudaryti metams naują susitarimą su būtina sąlyga — abipusiškai atsisakyti pretenzijų teismuose.

  Neseniai "Naftogaz" vykdomasis direktorius Jurijus Vitrenka pranešė, kad Maskvai buvo išsiųstas oficialus atsakymas, kuriame pabrėžiama, kad pretenzijų sureguliavimas neturėtų būti būtina tranzito pratęsimo sąlyga.

  Be to, "Naftogaz" neatmeta galimybės sudaryti metinį susitarimą dėl tranzito, tačiau jo sąlygos turi atitikti Europos taisykles.

  Ukraina yra pasirengusi apsvarstyti variantą, kad "Gazprom" arbitražo sprendimu išmokėtinus tris milijardus dolerių išmokėtų šios sumos vertės dujų tiekimų pavidalu.

  Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų
  © Sputnik /
  Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų

  Dar šia tema

  Švedijos teismas atmetė "Gazprom" apeliaciją ginčuose su "Naftogaz"
  "Naftogaz" įvardijo terminą dujų tranzito sutarčiai sudaryti
  Tegai:
  kaina, dujos, ES, Rusija, Ukraina

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos