14:33 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753

  Vilniaus oro uosto direktorius Dainius Čiuplys pažymėjo, kad aerodromo dangų būklę bei oro sąlygas būtina nuolat stebėti

  "Lietuvos oro uostai" įkėlė vaizdo įrašą, kuriame demonstruojamas sniego valymas kilimo ir tūpimo takuose. Bendrovė pabrėžė, kad sniego valymo procesas oro uostuose ir miesto gatvėse — vienodai svarbūs, bet labai skiriasi procesai.

  Oro uostų sniego valymo technikai privalo dirbti labai greitai ir kokybiškai, kitaip lėktuvai negalės pakilti ar nusileisti. Kad lėktuvų eismas oro uoste vyktų sklandžiai, septyni sniego valymo automobiliai ir vienas cheminio reagento barstytuvas valo nuo kilimo ir tūpimo takų sniegą 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę.

  Oro uostų technika skiriasi ne tik dydžiu, bet ir techniniais parametrais, nes ji atlieka sudėtingesnes užduotis.

  Pasak Vilniaus oro uosto direktoriaus Dainiaus Čiuplio, oro sąlygas ir oro uosto dangų būklę reikia nuolat stebėti.

  "Oro uoste skrydžių sauga yra pati svarbiausia, todėl ypač atsakingai prižiūrime, kad lėktuvai galėtų saugiai kilti ir leistis. Mūsų pagrindinis prioritetas – saugus ir sklandus keleivių skrydis", — sakė jis.

  Pažymima, kad esant sudėtingoms oro sąlygoms, vienas sniego valymo automobilio vairuotojas per 12 valandų pamainą įveikia daugiau nei 200 kilometrų. Vidutinis šio automobilio greitis svyruoja nuo 40 iki 60 kilometrų per valandą, atsižvelgiant į tai, ką tenka valyti — pažliugusį ar purų sniegą.

  Dar šia tema

  Alytaus meras pasipiktinęs kelininkų pasiruošimu žiemai
  Susisiekimo ministerija perspėjo vairuotojus apie pavojų keliuose žiemos metu
  Tegai:
  valymas, sniegas, oro uostas, Lietuva

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos