23:10 2020 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1088
 • RUB68.6934

  Geležinkelis buvo ta riba, kuri daug metų skyrė Plungės miesto šiaurinę ir pietinę dalis. Pastačius tunelinį viaduką po geležinkeliu susisiekimas Plungėje tapo patogus, greitas ir saugus

  Plungėje buvo iškilmingai atidarytas tunelinis viadukas po geležinkeliu — statinio darbų pabaigą ir jo eksploatavimo pradžią simbolizuojančios įkurtuvių juostelės perkirpti buvo pakviesti Plungės rajono savivaldybės vadovai ir garbingi svečiai.

  Šventės svečiai, tarp kurių buvo daug aukšto rango politikų, linkėjo, kad tunelis po geležinkeliu būtų Plungės klestėjimo simbolis, ir nuoširdžiai pasidžiaugė, kad ilgai puoselėta plungiškių svajonė išsipildė.

  Plungės tunelio aukštis — 4,5 m, ilgis — 57 m, plotis — 8 m, dvi eismo juostos automobiliams, pėsčiųjų ir dviračių takas, prieštunelio ilgis — 270 m, nuolydis — 7 proc.

  "Išsipildė didelė plungiškių svajonė. Geležinkelis Plungę buvo tarsi padalijęs į dvi dalis, o tai trukdė verslui bei stabdė miesto plėtrą. Bendrų pastangų — Lietuvos automobilių kelių direkcijos, "Lietuvos geležinkelių" ir Plungės rajono savivaldybės — dėka Plungėje įgyvendintas pats stambiausias per Lietuvos nepriklausomybės metus projektas. Šiame transporto mazge užtikrintas sklandus susisiekimas yra didelė nauda ir patogumas mūsų miesto gyventojams ir svečiams", — tunelio atidarymo ceremonijoje pasakė Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.

  Projektui įgyvendinti buvo skirtas 4,7 milijono eurų ES fondų lėšų finansavimas, taip pat 674 tūkst. eurų Lietuvos valstybės biudžeto bei 151 tūkst. eurų Plungės rajono savivaldybės biudžeto lėšų.

  Dar šia tema

  Lietuva patvirtino "Via Baltica" rekonstrukcijos nuo Kauno iki Suvalkų planą
  Vilniuje numatoma suremontuoti daugiau kaip 300 daugiabučių kiemų
  Paaiškėjo, kada bus leidžiamas eismas "Megos" sankryža
  Tegai:
  viadukas, Plungė, Lietuva

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos