17:32 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480

  Ukrainos saugumo tarnyba vasarą pareiškė, kad šios raketos neva per kelias minutes gali sunaikinti Krymo tiltą

  Ukrainos leidinys "Militaristinis portalas" paskelbė vaizdo įrašą apie tai, kaip vyksta komplekso RK-360MC "Neptūn" sparnuotosios raketos R-360 bandymai.

  Vaizdo įraše parodytas raketos paleidimas ir skrydis, lydimas Ukrainos karinių oro pajėgų naikintuvų Su-27 mažame aukštyje virš jūros.

  Pranešama, kad bandymai vyko lapkritį. Pasak koncerno "Ukroboronprom" projektavimo biuro "Luč" vadovo Olego Korostelevo, raketa pirmą kartą nurodytu maršrutu skrido daugiau nei 250 kilometrų.

  Raketa R-360 sveria 870 kilogramų ir gali gabenti 150 kilogramų sveriančią kovinę galvutę. Jos paleidimo nuotolis yra iki 280 kilometrų, greitis — apie 900 kilometrų per valandą, skrydžio aukštis virš bangų slenksčio — nuo trijų iki dešimties metrų.

  Kompleksu vienu metu galima paleisti iki 24 raketų. Ukrainos valdžia dar balandžio mėnesį paskelbė apie "Neptūn" bandymus.

  Rusijoje buvo pažymėta, kad šio komplekso sukūrimas paremtas sena sovietine raketa X-35.

  Liepos mėnesį buvęs Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Aleksandras Turčinovas pareiškė, kad šios raketos neva gali per kelias minutes sunaikinti Krymo tiltą. Atsakydamas į tai, Valstybės Dūmos deputatas Vladimiras Žirinovskis pareiškė, kad esant tokiam scenarijui Ukraina nustos egzistuoti kaip valstybė.

  Dar šia tema

  Ukraina išbandė sparnuotąsias raketas Juodosios jūros vandenyse
  Internete išjuokė Ukrainos deputato žodžius apie Rusijos "įbauginimą" raketomis
  Ukrainos ekspertas paragino sukurti raketas atakoms prieš Rusijos AE
  Ukraina paskelbė apie "nenumušamos" raketos, apsaugai nuo Rusijos, sukūrimą
  Tegai:
  karinės oro pajėgos, vaizdo įrašas, sparnuotosios raketos, Ukraina, Krymas

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos