02:53 2020 Kovo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819

  Buvusį Ukrainos prezidentą Petro Porošenką apmėtė per pasisakymą opozicijos mitinge po žodžių "Šlovė Ukrainai!"

  Buvęs Ukrainos prezidentas Petro Porošenka per opozicijos mitingą Normandijos formato viršūnių susitikimo išvakarėse buvo apmėtytas kiaušiniais. Vaizdo įrašas paskelbtas socialiniuose tinkluose.

  Porošenka pasakė kalbą, po kurios į sceną išėjo choras ir atliko keletą dainų.

  Pasibaigus himnui, buvęs vadovas priėjo prie mikrofono ir sušuko Ukrainos nacionalistų šūkį "Šlovė Ukrainai!", kuris tapo oficialiu sveikinimu Ukrainos armijoje ir policijoje nuo 2018 metų. Po to minia į Porošenką pradėjo mėtyti kiaušinius.

  Vienas iš jų pataikė į politiko žmoną, kitas į Aukščiausiosios Rados deputatą iš partijos "Europos solidarumas" Akhtem Chiygoz.

  Porošenka paragino sučiupti žmogų, metusį kiaušinius.

  Sekmadienį Kijevo centre, Nepriklausomybės aikštėje, vyko protesto akcija. Protestuotojai reikalavo, kad valdžia nesutiktų su kompromisais dėl Ukrainos vienybės, šalies kurso ES ir NATO, taip pat "Krymo okupacijos ir grąžinimo" klausimų.

  Be to, jie paragino neleisti įvykti rinkimams nepripažintose Donecko ir Luhansko liaudies respublikose, "kol bus įvykdytos saugos sąlygos".

  Gruodžio 9 dieną Prancūzijoje vyks "Normandijos ketverto" susitikimas. Jame dalyvaus Rusijos, Ukrainos, Prancūzijos ir Vokietijos vadovai Vladimiras Putinas, Vladimiras Zelenskis, Emanuelis Makronas ir Angela Merkel. Šis derybų dėl Ukrainos formatas egzistuoja nuo 2014 metų birželio. Tuomet, minėdami sąjungininkų išsilaipinimo Normandijoje 70-metį, keturių šalių vadovai pirmą kartą aptarė konflikto Donbase sureguliavimą.

  Dar šia tema

  "O kas, jei staiga karas, o aš pavargęs": mieguistas Porošenka posėdyje
  Porošenka įvertino tikimybę patekti į kalėjimą
  Buvusi Ukrainos deputatė pasakojo, kaip Porošenka melavo apie karą Donbase
  Porošenka vėl neatvyko į apklausą Ukrainos valstybiniame tyrimų biure
  Tegai:
  mitingas, Ukraina, Petro Porošenka

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos