21:44 2020 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1088
 • RUB68.6934

  Sidabrinę monetą "blockchain" technologiju pagrindu kuria Lietuvos bankas, ją planuojama išleisti 2020 metų pavasarį

  Pirmoji pasaulyje skaitmeninė kolekcinė moneta blokų grandinės technologijos (angl. blockchain) pagrindu sukuriama Lietuvoje, atitinkamą vaizdo įrašą paskelbė Lietuvos bankas.

  Moneta skirta 1918 metų vasario 16 dienos Nepriklausomybės aktui ir dvidešimčiai jį pasirašiusių signatarų, todėl ji turės nestandartinį 19,18 euro nominalą — kad įamžintų šią datą.

  Sidabro moneta bus ir neįprastos formos — kredito kortelės dydžio ir formos. Joje bus vaizduojamas Nepriklausomybės aktas ir signatarai.

  Šią monetą planuojama išleisti 2020 metų pavasarį.

  Lietuvos bankas ketina išleisti 24 tūkst. skaitmeninių, blokų grandinės technologija sukurtų kolekcinių žetonų. Kiekvienas žetonas vaizduos vieną iš dvidešimties signatarų, o kolekcininkai galės bandyti surinkti visą dvidešimties žetonų kolekciją.

  Žetonai suskirstyti į šešias kategorijas, atsižvelgiant į signatarų veiklos sritis — po 4 tūkst. kiekvienos kategorijos vienetų. Klientas, pirkdamas skaitmeninę kolekcinę monetą, gaus šešis atsitiktine tvarka parinktus skaitmeninius žetonus, tačiau tik surinkęs šešis skirtingų kategorijų žetonus, juos galės išsikeisti į fizinę kolekcinę sidabro monetą.

  Žetonus bus galima įsigyti ir laikyti Lietuvos banko elektroninėje parduotuvėje.

  Dar šia tema

  Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia proginę Žemaitijai skirtą monetą
  JAV išleido monetą apie sąjungininkus Antrajame pasauliniame kare be TSRS
  Tegai:
  skatmeninė moneta, kolekcinė moneta, Lietuvos bankas, Lietuva

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos