06:50 2020 Balandžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.0906
 • RUB85.8405

  JAV Senatas balsavo už sankcijų Turkijai įstatymo projektą. Savo ruožtu Turkija grasino amerikiečiams, kad šalyje bus uždarytos JAV karinės bazės. Kokias pasekmės sukels konflikto paaštrėjimas — žiūrėkite mūsų vaizdo įraše

  JAV Senato užsienio reikalų komitetas nubalsavo už sankcijų Turkijai įstatymo projektą. Turkijos prezidentas Tajipas Erdoganas reaguodamas paskelbė, kad Ankara gali uždaryti JAV kariuomenės Indžirliko ir Kiuredžiko bazes.

  Indžirliko oro bazę Adanos provincijoje, pietų Turkijoje, naudoja JAV oro pajėgos. Kariuomenė užtikrina ankstyvą perspėjimą apie raketų puolimą radaro stočiai, kuri yra dislokuota Turkijos pietryčiuose esančiame Malatjos provincijos Kiuredžiko regione ir yra NATO priešraketinės gynybos sistemos dalis Europoje.

  Erdoganas reguliariai kėlė šią galimybę praeityje, kai tarp šalių kilo įtampa.

  Nepaisant Vašingtono įspėjimų, Turkijai gresia JAV sankcijos dėl jos sprendimo įsigyti Rusijos priešraketinės gynybos sistemą S-400.

  Penktadienį Turkija iškvietė JAV ambasadorių po to, kai JAV Senatas balsavo už tai, kad 1915 metų armėnų žudynės būtų pripažintos genocidu.

  Dar šia tema

  Ekspertas papasakojo apie naują susiskaldymą NATO
  Turkija mano, kad NATO saugumo strategijos atnaujinimas yra neišvengiamas
  Ekspertas: Trampas Artimuosiuose Rytuose elgiasi kaip lokys indų parduotuvėje
  Tegai:
  sankcijos, Turkija, JAV

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos