18:22 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421

  Buvusio kalėjimo kieme pastatyta įdomi, į kitas nepanaši, 13 metrų aukščio alternatyvioji miesto Kalėdų eglė

  Buvusio kalėjimo kieme įsikūrė Alternatyvus kalėdinis kiemas Vilniuje. Sostinės savivaldybė kitokių švenčių ieškotojams pasiūlė apsilankyti visiškai naujomis spalvomis nušvitusiame buvusio Lukiškių kalėjimo kieme.

  "Čia iki pat sausio 5 dienos visų atvirų eksperimentams ir metamorfozėms laukia alternatyvi Kalėdų eglė — tekančio vandens skulptūra, interaktyvios supynės ir įvairios šviesos instaliacijos", — rašoma pranešime žiniasklaidai.

  Tekančio vandens skulptūros autorius, scenos ir šviesų dailininkas, vizualiojo meno atstovas Oskaras Gudas pasakoja, kad jo kūriniuose dažnai matomi gamtos ir technologijų sąveikos motyvai.

  Dideliuose masteliuose ir vis skirtingose konstruktuose besireiškianti menininko kūryba šiemet įgavo netradicinės, unikalios Kalėdų eglės formą. Jai sukurti prireikė 7 tonų geležies, o skulptūros sistemoje, tarsi Didysis vandens ratas, cirkuliuos 5 tonos vandens. 13 metrų alternatyvioji miesto eglė savo masyvu karūnuos visą kalėdinį kiemą Lukiškėse.

  Vilniaus meras Remigijus Šimašius kviečia įtraukti naują šventinį objektą į savo kalėdinį maršrutą.

  Lukiškių kalėjimas Vilniaus centre buvo oficialiai uždarytas liepos 2 dieną. Lietuvos sostinėje jis dirbo 115 metų. Uždarymo procesas prasidėjo praėjusių metų viduryje. Šių metų pradžioje apie 600 kalinių buvo perkelti į kitus kalėjimus. Valdžia planuoja pastatyti naują kompleksą už miesto ribų.

  Temos:
  Linksmų Kalėdų! (177)

  Dar šia tema

  Vilniaus Kalėdų eglė išrinkta gražiausia Europoje
  Kaip papuošti namus Kalėdoms ir Naujiesiems metams
  Maskvos GUM prasidėjo Sputnik šalių Naujųjų metų naujienų dienos
  Alergologai pataria, kaip įrengti Kalėdų eglutę
  Seniai šalčiai, pasiruoškite! Vilniuje įvyko Kalėdinis bėgimas
  Tegai:
  Lukiškių kalėjimas, Vilnius, Kalėdos

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos