10:03 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480

  Nuo 2020 metų Lietuva taps panaši į TSRS — išaugs įskundimų ir piliečių iškvietimų į apklausas į valstybės saugumo įstaigas skaičius, nes bus išplėsti respublikos valstybės saugumo institucijų įgaliojimai

  Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė įsakymą iš dalies pakeisti Žvalgybos įstatymą, tai praplės specialiųjų tarnybų įgaliojimus. Dabar valstybės saugumo agentai galės vykdyti prevencinius pokalbius su piliečiais, tikrinti asmens dokumentus ir areštuoti.

  Akivaizdu, kad rengiama dar viena šnipų manijos banga, kuria siekiama įbauginti gyventojus ir persekioti kitaip mąstančius.

  Dabar Lietuvoje iškeltos sufabrikuotos bylos kelių rusakalbių aktyvistų ir žmogaus teisių gynėjų atžvilgiu. Lietuvos opozicijos politikas Algirdas Paleckis suimtas dėl kaltinimų šnipinėjimu, o buvusiam Klaipėdos miesto tarybos deputatui Viačeslavui Titovui iškelta baudžiamoji byla dėl to, kad jis priminė apie "miško brolių" vykdytus masinius civilių žudymus.

  Kol vieni laukia teismo, kiti priversti klausytis grasinimų. Ekspertai mano, kad įstatymas dar labiau atriš rankas specialiosioms tarnyboms, ir politiniai persekiojimai bus tęsiami naujaisiais metais.

  Tegai:
  Gitanas Nausėda, Lietuva

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos