17:51 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697

  Procedūrą stebėjo Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto ir ESBO atstovai. Per mainų procedūrą Kijevas perdavė 124 žmones, o Donbasas — 76

  Sekmadienį Donbase vyko karo belaisvių mainai tarp Ukrainos ir nepripažintų Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikų (DLR ir LLR) pagal formulę "visi į visus".

  Vaizdo įraše užfiksuota pati procedūra ir Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio kalba.

  "Svarbiausia — žmonės namuose. Ir kaip mes sakėme, taip ir darėme — iki Naujųjų metų. Todėl Naujuosius jie pasitiks šeimose, namuose, su tėvais, su vaikais", — sakė Ukrainos vadovas.

  Anot Zelenskio, jei jis turėtų dar 100 "Berkuto" vyrų, jis būtų juos iškeitęs į vieną žvalgą, jei jam būtų buvę pasiūlyta.

  Procedūrą stebėjo Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto ir ESBO atstovai.

  Artimieji Donecko srityje sutinka kalinius, kuriuos grąžino Ukraina
  © Sputnik / Валерий Мельников

  Kijevas perkėlė 124 žmones, o Donbasas — 76. Apie 20 kalinių atsisakė dalyvauti mainuose. Ukrainos saugumo tarnyba pranešė, kad mainų metu į Ukrainos kontroliuojamą teritoriją grįžo 12 kariškių ir 64 civiliai. Ukraina pažadėjo nebepersekioti išlaisvintų žmonių.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad telefoninių pokalbių metu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel teigiamai įvertino mainus.

  Po 2014 metų perversmo Ukrainoje dvi Donbaso teritorijos pasiskelbė nepriklausomomis DLR ir LLR, po to Kijevo valdžia pradėjo karinę operaciją prieš regionus. JT duomenimis, daugiau kaip 13 tūkst. žmonių jau tapo ginkluoto konflikto aukomis.

  Tegai:
  Donecko liaudies respublika, Luhansko liaudies respublika, Kijevas, Donbasas

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos