04:01 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2152
 • RUB91.6732
  © Ruptly

  Vladimiras Putinas ir Redžepas Tajipas Erdoganas teigė, kad yra susirūpinę dėl didėjančios įtampos tarp JAV ir Irano. Eskalacija įvyko Irano generolo Kasemo Soleimanio nužudymo, kurį įvykdė JAV kariuomenė, fone. Išsamiau — mūsų vaizdo įraše

  Praėjusią savaitę JAV kariškiai paleido raketas į Bagdado oro uostą, per ataką žuvo Irano revoliucinės gvardijos (IRGC) Kudso pajėgų vadas generolas Kasemas Soleimanis.

  Sausio 8-ąją IRGC paskelbė apie atsakomųjų operacijų dėl Soleimanio nužudymo pradžią: Teheranas paleido "žemė-žemė" raketas į Ain al Asado bazę vakarų Irake ir į bazę Erbilyje, kur yra JAV kariuomenė.

  Dėl pasikeitusios saugumo situacijos Irake operacijoje "Įgimtas ryžtas" Irake tarnaujantys Lietuvos kariai laikinai perkelti į Kuveitą.

  Trečiadienį, sausio 8 dieną, surengtoje spaudos konferencijoje krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir gen. mjr. Gintautas Zenkevičius informavo, kad vienoje iš ataką patyrusių Irano karinių bazių tarnauja šeši Lietuvos kariai, kurie, gavę pranešimą apie galimą grėsmę, kartu su kitais kariais antradienį, apie 17:30 Lietuvos laiku, paliko karinę bazę, likus maždaug septynioms valandoms iki atakos. Į ją grįžo trečiadienį ryte.

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: Iranui paleidus 15 raketų į JAV bazes Irake, žuvo 80 žmonių
  Iranas išpuolį prieš bazes Irake pavadino "antausiu JAV"
  Nausėda pasmerkė Irano išpuolį prieš Irake dislokuotus JAV ir koalicijos karius
  Irano apšaudytoje bazėje Irake tarnavę Lietuvos kariai perdislokuoti į Kuveitą
  Tegai:
  Artimieji Rytai, konfliktas, JAV, Irakas, Iranas

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos