10:43 2020 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1088
 • RUB68.6934

  Trampo administracija vis dažniau kalba apie galimybę išplėsti ir sustiprinti NATO Artimuosiuose Rytuose. Formaliai — siekiant susilpninti konfrontaciją su Iranu, tačiau analitikai įsitikinę, kad Vašingtonas turi kitų geopolitinių tikslų. Išsamiau — mūsų vaizdo įraše

  Praeitą savaitę prezidentas Donaldas Trampas didėjančios įtampos tarp JAV ir Irano kontekste pasiūlė priimti Artimųjų Rytų šalis į NATO. Šis pasiūlymas buvo pateiktas kitą dieną po to, kai jis gana neaiškiai paragino Aljansą aktyviau dalyvauti Artimųjų Rytų reikaluose.

  Savaitgalį NATO paskelbė laikinai nutraukianti misiją Irake, kuri rengia karius kovai su ISIS*. Tai buvo padaryta po amerikiečių bepiločio orlaivio išpuolio, kurio metu žuvo Irano aukšto rango generolas Kasemas Soleimanis.

  JAV šį išpuolį pavadino gynybine priemone, kuria siekiama pašalinti "neišvengiamą grėsmę" iš Irano pusės. Vėliau Teheranas smogė į JAV bazę Irake.

  Atsižvelgiant į tai Trampas nusprendė sumažinti įtampos laipsnį, jis pasikalbėjo su Stoltenbergu ir pabrėžė, kad "NATO turėtų aktyviau dalyvauti Artimųjų Rytų procese". Stoltenbergas vėliau aptarė šią idėją su JAV valstybės sekretoriumi Maiku Pompėju. Pompėjas ir Stoltenbergas "kartu pasmerkė destabilizuojantį Irano smurtą ir dar kartą patvirtino savo pasiryžimą toliau kovoti su tarptautiniu terorizmu".

  * Rusijoje uždrausta teroristinė organizacija.

  Dar šia tema

  Ekspertai išsiaiškino, ką amerikiečiai mano apie Soleimanio nužudymą
  JAV pareiškė, kad neatšauks sankcijų Iranui, kol šis pradės derybas
  Žiniasklaida: Trampas nusprendė smogti Soleimaniui prieš septynis mėnesius
  Pompėjas pabrėžė, kad JAV informuoja ambasadas apie artėjančią Irano ataką
  Tegai:
  Iranas, Rusija, Donaldas Trampas, NATO, Artimieji Rytai, JAV

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos