18:30 2020 Kovo 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  © Ruptly . RIA NOVOSTI

  Šimtai Sirijos gyventojų paliko karinių pajėgų kontroliuojamas Idlibo provincijos teritorijas dėl įsigaliojusio paliaubų režimo, dėl jo susitarė Rusija ir Turkija. Paliaubos įsigaliojo sausio 12-ąją. Kaip tai suteikia naują šansą gyventi — žiūrėkite mūsų vaizdo įraše

  Sausio 10 dieną Turkijos gynybos ministerija pranešė, kad Ankara ir Maskva susitarė sausio 12 dieną įvesti paliaubas Šiaurės Sirijoje, Idlibo provincijos deeskalavimo zonoje. Tuo tarpu sausio 9 dieną Rusijos įsteigto kariaujančių Sirijos šalių sutaikymo centro vadovas, generolas majoras Jurijus Borenkovas paskelbė paliaubų įvedimą Idlibo deeskalacijos zonoje nuo 02:00 Maskvos laiku (01:00 Lietuvos laiku).

  Idlibas yra vienintelis Sirijos regionas, likęs nelegalių ginkluotų grupuočių rankose. 2017 metais ten buvo sukurta šiaurinė deeskalavimo zona, į kurią persikėlė kovotojai, atsisakę sudėti ginklus Damasko priemiestyje Rytų Gutoje ir Arabų Respublikos pietiniuose regionuose. Provincijos teritorijoje veikia 12 Turkijos armijos stebėjimo postų.

  Gruodžio pabaigoje kariškiai paskelbė, kad karinės operacijos metu nuo teroristų buvo išlaisvinti daugiau nei 40 Idlibo provincijos kaimų, ir paragino civilius žmones palikti kovotojų užimtas gyvenvietes.

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: Trampas pasiūlė į NATO priimti Artimųjų Rytų šalis
  Kaip Vašingtonas bando išlaikyti įtaką Artimuosiuose Rytuose
  Politologas: JAV vykdo užsienio politiką, nuo kurios visiems tenka gelbėtis
  Putinas Damaske surengė susitikimą su Asadu
  Tegai:
  Turkija, Artimieji Rytai, Rusija, JAV, Sirija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos