08:05 2020 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1088
 • RUB68.6934

  Remiantis pateiktu vaizdo įrašu, spėjama, kad iš pradžių į lėktuvą buvo paleista viena raketa, o po 30 sekundžių — antra

  "The New York Times" paskelbė vaizdo įrašą, kuriame, kaip įtariama, užfiksuotas dviejų raketų smūgis į Ukrainos "Boeing 737-800", sudužusį netoli Teherano.

  Remiantis pateiktų vaizdo įrašu, spėjama, kad iš pradžių į lėktuvą buvo paleista viena raketa. Po 30 sekundžių paleista kita, po smūgio orlaivis maždaug minutę išbuvo ore, o tada užsidegė ir pradėjo kristi.

  Žiniasklaida patikslino, kad vaizdo įrašą YouTube sausio 14 dienos naktį paskelbė vartotojas iš Irano. Jis buvo nufilmuotas kamera, kuri buvo įmontuota ant pastato stogo netoli Bidkanės kaimo, Teherano priemiestyje.

  Vėliau "Reuters" su nuoroda į Irano agentūrą "Fars" pranešė, kad Islamo revoliucinės gvardijos korpusas sulaikė vaizdo įrašo autorių. Valdžia pažadėjo atlikti tyrimą, kurio rezultatai bus pristatyti visuomenei.

  Sausio 8 dieną Ukrainos tarptautinių oro linijų bendrovės lėktuvas "Boeing 737" sudužo praėjus vos kelioms minutėms po pakilimo iš Teherano oro uosto. Žuvo 176 žmonės: Afganistano, Vokietijos, Irano, Kanados, Ukrainos, Didžiosios Britanijos ir Švedijos piliečiai.

  Nemažai Vakarų lyderių teigė, kad lėktuvas galėjo sudužti dėl raketos smūgio, tačiau Irano pareigūnai anksčiau atmetė tokią galimybę. "The New York Times" penktadienį paskelbė vaizdo įrašą, kuriame teigiama, kad užfiksuotas momentas, kai raketa atsitrenkė į "Boeing".

  Sausio 8-osios naktį Iranas, reaguodamas į generolo Kasemo Soleimanio nužudymą Bagdade, pradėjo raketų išpuolius Irako bazėse, kur dislokuoti JAV kariai. JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad Vašingtonas nenori demonstruoti savo karinės galios, o penktadienį Teheranui buvo įvestos naujos sankcijos.

  Dar šia tema

  Iranas pripažino, kad netyčia numušė Ukrainos "Boeing"
  Ukraina paskelbė Irane numušto "Boeing" fragmentų nuotraukas
  Porošenkos partija paragino rasti "Rusijos pėdsaką" per nelaimę Irane

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos