23:21 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480

  Žemyno rytuose, kur siautė ugnis, prasidėjo smarkus lietus, gyventojai perspėti apie galimas nuošliaužas ir potvynius

  Lietus ir perkūnija užklupo Australijos Kvinslando, Viktorijos ir Naujojo Pietų Velso valstijas, iškrito daugiau mėnesio normos kritulių, o liūtys Melburno priemiestyje buvo pripažintos stipriausiomis per pastaruosius aštuonerius metus, kai kuriuose Sidnėjaus rajonuose buvo paskelbtas įspėjimas apie štormą, pranešė vietos sinoptikai.

  Meteorologų duomenimis, lietus tęsis penktadienį ir artėjantį savaitgalį. Jei prognozė bus teisinga, lietingų orų laikotarpis taps ilgiausiu nuo gaisrų pradžios 2019 metų rugsėjį.

  Planuojama, kad iki kitos savaitės pradžios Australijos pietryčiuose turėtų iškristi daugiau kaip 100 mm kritulių. Valdžia tikisi, kad tai pagerins padėtį regionuose, kurie kenčia nuo didelio masto gaisrų, tačiau kartu abejojama, kad krituliai panaikins sausrą.

  Nepaisant to, kad liūtys sukėlė džiaugsmą tiek valdžiai, tiek vietos gyventojams, meteorologai perspėja, kad liūtys ir štorminis vėjas gali sukelti pavojingų reiškinių, tokių kaip potvyniai ir nuošliaužos.

  Prisiminkime, kad didelio masto gaisrai apėmė dideles teritorijas žemyno pietryčiuose ir pietuose. Dėl to buvo sunaikinta daugiau nei 8,5 milijono hektarų miško, žuvo daugiau nei milijardas gyvūnų.

  Pirminiais skaičiavimais, gaisro padaryta ekonominė žala gali viršyti 4,4 milijardo JAV dolerių. Šalies valdžia paskelbė, kad skirs apie 40 milijonų JAV dolerių nukentėjusiems nuo gaisrų paremti.

  Dar šia tema

  Australijoje iškrito vištos kiaušinio dydžio kruša — video
  Australijoje moteris puolė į degantį mišką, norėdama išgelbėti koalą
  Australija suteiks papildomų lėšų gaisro aukoms
  Tegai:
  vaizdo įrašas, liūtis, gaisrai, Australija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos