14:17 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060

  Garsus Rusijos žurnalistas negalėjo pritarti ekspertui dėl Lenkijoje deklaruojamos istorijos versijos, nesuvaldė emocijų ir savo laidos eteryje jį aprėkė

  Rusijos televizijos laidų vedėjas Vladimiras Solovjovas kanalo "Rossija 1" laidoje "Vakaras su Vladimiru Solovjovu" aprėkė visuomenės veikėją Grigorijų Amnuelį.

  Žurnalistas su laidos svečiu ėmė ginčytis dėl istorijos. Visų pirma, Solovjovas pasipiktino Amnuelio nesutikimu, kad, pasak TV laidos vedėjo, Lenkija turėtų atsiprašyti už numarintus sovietų piliečius per sovietų ir lenkų karą.

  Solovjovas pabrėžė, kad Rusija savo ruožtu pripažino 4500 lenkų karininkų sušaudymo Katynės miške 1940 metais faktą ir atsiprašė už tai, kas įvyko.

  "Rusija atsiprašė už Katynę, o jūs (Lenkija — Sputnik) ar atsiprašėte už Raudonosios armijos karius? Noriu priminti, kokį Lenkija turėjo požiūrį į Sovietų Sąjungą praėjusio amžiaus 4-ąjį dešimtmetį. Kiek diplomatų buvo sunaikinta Lenkijoje?" — klausė žurnalistas.

  Tačiau Amnuelis ėmė teisinti diplomatinės atstovybės darbuotojų žudymą sakydamas, kad juos žudydavo tie žmonės, kurių šeimos buvo "nužudytos TSRS".

  "Ar aš teisingai suprantu, kad remdamasis tuo, jūs pateisinate tuos, kurie žudė Katynėje, nes jų šeimas jūs 1920 metais kankinote Lenkijoje? Kiek laiko praėjo nuo Katynės tragedijos iki žuvusių šimtų tūkstančių Raudonosios armijos kareivių tragedijos Lenkijos lageriuose? Kas yra 20 metų šiai kartai? Be to, Lenkija kartu su Hitleriu planavo pulti Rusiją? Lenkija pozicionavo save kaip pagrindinį sovietų Rusijos geopolitinį priešą?" — sušuko laidos vedėjas.

  Jo oponentas nesutiko, sakydamas, kad Varšuva veikė kaip "komunistinio teroristinio režimo priešas", o tai išprovokavo dar vieną emocingą Solovjovo atsakymą.

  "O koks buvo (maršalo Juzefo — Sputnik) Pilsudskio režimas, jei ne teroristinis? Ar tai nebuvo nacių diktatūra? Ne? Bet kažkodėl pasaulis galvoja kitaip ir todėl Hitleris apraudojo savo draugą", — atkirto žurnalistas.

  Gruodžio pabaigoje Vladimiras Putinas pavadino "niekšu ir antisemitine kiaule" buvusį Lenkijos ambasadorių Vokietijoje Juzefą Lipskį, kuris 1938 metais palaikė Hitlerį ir jo idėją išsiųsti Lenkijos žydus į Afriką. Po to Rusijos ambasadorius Lenkijoje Sergejus Andrejevas buvo iškviestas į užsienio reikalų ministeriją.

  Vėliau Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova įvertino Rusijos ambasadoriaus Sergejaus Andrejevo iškvietimą į Lenkijos užsienio reikalų ministeriją. Anot jos, Lenkijos vadovybė bando "pakreipti situaciją savo naudai".

  Po to JAV ambasadorė Lenkijoje Georgette Mosbacher pareiškė, kad Josifas Stalinas buvo taip pat atsakingas už Antrojo pasaulinio karo pradžią kaip Hitleris. Reaguodamas į tai, Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas rekomendavo Valstijoms patikrinti savo diplomatų istorijos žinias.

  Taip pat pastaraisiais metais Lenkijoje buvo nugriauta daugybė paminklų Raudonosios armijos kareiviams, išvadavusiems Lenkijos žemę nuo nacių. Be to, šalis turi specialų įstatymą, kuris leidžia tai daryti.

  Dar šia tema

  Puškovas papasakojo apie "lenkų idėją" suskaidyti Rusiją į tris dalis
  Rusijos gynybos ministerija išslaptino Varšuvos išvadavimo dokumentus
  TV vedėjas Solovjovas apie Sputnik Estija padėtį: demokratinėje šalyje tai neįmanoma
  Rusijos TV laidų vedėjas "nepatogiai" klausė Kijevo apie "Boeing" katastrofą
  Solovjovas priminė Anušauskui visų karinių žygių prieš Maskvą rezultatus
  Tegai:
  Vladimiras Solovjovas, istorija, Lenkija, Rusija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos