22:34 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  © RIA Novosti

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pažadėjo atidaryti archyvinių dokumentų apie Antrąjį pasaulinį karą centrą

  Vladimiras Putinas susitikime su veteranais ir patriotinių organizacijų atstovais Sankt Peterburge papasakojo apie bendro prieinamo Antrojo pasaulinio karo informacijos centro sukūrimą, praneša RIA Novosti.

  "Mes užčiaupsime burną tiems, kurie bando perrašyti istoriją ir pasmerkti mūsų didvyrių, kurie mirė gindami savo Tėvynę ir visą pasaulį nuo rudojo maro, vaidmenį", — teigė Putinas.

  Archyvinių dokumentų centras ir jo svetainė bus atvira tiek rusams, tiek visam pasauliui, pridūrė prezidentas.

  Keletą metų Baltijos šalys ir Lenkija vykdo istorijos perrašymo politiką. Varšuva bando įtikinti visus, kad 1939 metais TSRS "užpuolė Lenkiją", kaip tai padarė hitlerinė Vokietija.

  Kaip "įrodymą" Lenkija cituoja Molotovo ir Ribentropo paktą, pasirašytą 1939 metų rugpjūčio 23 dieną Maskvoje. Dokumento turinys neprieštaravo tarptautinės teisės normoms ir valstybių sutarčių praktikai. Tuo pat metu buvo pasirašytas papildomas protokolas, kuriame buvo apibrėžtos TSRS ir Vokietijos interesų sritys. Dalis Baltijos valstybių, Vakarų Baltarusija, Vakarų Ukraina ir Besarabija pateko į TSRS įtakos zoną.

  Karo istorikų teigimu, paktas leido Tarybų Sąjungai "atsikvėpti" ir pasiruošti konfrontacijai, sustiprinti pramonę, padidinti armiją bei užkirsti kelią Japonijos karui su TSRS.

  Dar šia tema

  Trispalvė ar neužmirštuolė: Lietuvoje vyksta istorijos privatizacija
  EP apkaltino Rusiją "iškraipant" Antrojo pasaulinio karo istoriją
  Moksleivis — smaugikas: jauniausio TSRS maniako istorija
  TV laidų vedėjas Solovjovas aprėkė ekspertą dėl Lenkijos istorijos — video
  Tegai:
  istorija, Rusija, Vladimiras Putinas

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos