09:41 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480

  Inžinieriai sukūrė mirusio žynio kalbos organų trimatį modelį, atspausdino jį 3D spausdintuvu ir sujungė su dirbtinėmis gerklomis bei garsiakalbiu

  Didžiojoje Britanijoje mokslininkams pavyko atkurti žynio Nesjamuno, mirusio Egipte prieš maždaug tris tūkstančius metų, balsą. Jų tyrimų rezultatai skelbiami žurnale "Scientific Reports".

  Mumijos balso stygos ir gerklos gerai išsilaikė. Naudodamiesi kompiuteriniu tomografu, inžinieriai sukūrė mirusio žynio kalbos organų trimatį modelį ir atspausdino jį 3D spausdintuvu.

  Modelis buvo sujungtas su dirbtinėmis gerklomis ir garsiakalbiu, tada užrašytas gautas garsas: kažkas tarp "a" ir "e". Vaizdo įraše šį garsą galima išgirsti 30-ą sekundę.

  Nesjamunas yra viena garsiausių ir viena geriausiai išsilaikiusių mumijų, kuri yra Didžiosios Britanijos teritorijoje (Lidso muziejuje). Sarkofagas su žynio palaikais rastas Egipte kasant dievo Amono šventyklą.

  Kulto tarnas gyveno faraono Ramzio XI laikais ir mirė būdamas maždaug 50 metų. Ant jo sarkofago užrašytas prašymas dievams grąžinti jam kalbos dovaną.

  Dar šia tema

  Mokslininkai pademonstravo, kaip "dainuoja" Antarkties ledynai
  Mokslininkai parodė, kaip ruonis "dainuoja" melodiją iš "Star Wars" — video
  Egipte rasta kapavietė su 17 kunigų ir pareigūnų mumijų
  Tegai:
  vaizdo įrašas, mumija, Egiptas, Didžioji Britanija, mokslininkai

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos