22:49 2021 Kovo 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.2028
 • RUB88.6885

  1945 metų vasario 1-osios naktį ant Baltijos jūros kranto, Palmininkų kaime (arba Jantarne), naciai sušaudė tūkstančius žydų — Štuthofo koncentracijos stovyklos kalinių

  Kaliningrado srities gyventojai sekmadienį dalyvavo "Gyvybės marše" — gedulo akcijoje, skirtoje 1945 metų "Mirties maršo" aukoms paminėti.

  Vaizdo įrašas paskelbtas YouTube kanale "Vesti. Kaliningrad".

  Atminimo akcija prasidėjo prie memorialinio komplekso prie sovietų karių masinio kapo Zelenogrado miesto apygardos Ruskojės kaime. Dalyviai ėjo apie dešimt kilometrų. Renginyje dalyvavo tiek paprasti regiono gyventojai, tiek pareigūnai, įskaitant Kaliningrado srities gubernatorių Antoną Alichanovą ir kitus visuomenės atstovus.

  Akcijos kulminacija tapo atminimo žvakių uždegimas ir gėlių uždėjimas prie paminklo Jantarno kaime.

  1945 metų vasario 1-osios naktį prie Baltijos jūros kranto, Palmininkų kaime (Jantarne), naciai sušaudė tūkstančius žydų moterų ir vaikų, įkalintų Štuthofo koncentracijos stovykloje.

  Artėjant sovietų kariuomenei, naciai ėmėsi slėpti nusikaltimų pėdsakus. Keli tūkstančiai kalinių iš pradžių buvo perkelti į Kenigsbergą (dabartinis Kaliningradas), o po to juos pusnuogius pėsčiomis nuvarė 50 km per sniegą esant šalčiui į Palmininkų kaimą. Tie, kurie neteko jėgų ir krito, konvojus užmušė, o lavonus paliko ant kelio.

  Išgyvenusius fašistai ketino nužudyti apleistoje štolnėje, kur anksčiau buvo iškasamas gintaras, tačiau to nepavyko padaryti, tada kolona buvo nuvaryta palei Baltijos jūros pakrantę. Už kelių kilometrų nuo Palmininkų kalinius pradėjo grupėmis įvaryti į ledinį vandenį ir sušaudyti. Iš septynių tūkstančių žmonių išgyveno tik 13. Būtent jie papasakojo apie nacių nusikaltimus.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuvos politikų galvose yra vakuumas Holokausto tema
  JAV diplomatas: Holokaustas Lietuvoje prasidėjo dar prieš ateinant naciams
  Putinas Holokausto forume priminė, kiek Lietuvoje sunaikinta žydų
  Ekspertas: Holokausto klausimu Lietuvos valdžia bando "sėdėti ant dviejų kėdžių"
  Tegai:
  Kaliningrado sritis, Holokausto aukos, Holokaustas

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos