10:30 2020 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0875
 • RUB71.2368

  Iš viso per skirtingus laikotarpius buvo paruošti penki sausainiai. Labiausiai pavykę buvo tie, kurie buvo kepami ilgiau nei dvi valandas

  Tarptautinės kosminės stoties (TKS) astronautai pirmą kartą iškepė sausainius iš "žalių" ingredientų, praneša "The Guardian".

  Kristinos Koch ir Luko Parmitano užduotis buvo išbandyti krosnies mikrogravitacijos sąlygomis. Tai gali būti naudinga ilgiems kosminiams skrydžiams.

  Kalėdų metu Koch ir Parmitano pagamino penkis sausainius. Tačiau jų paragauti negalėjo, nes reikėjo juos nusiųsti į Žemę.

  Paaiškėjo, kad sausainiams paruošti kosmose, esant 150 laipsnių Celsijaus temperatūrai, prireiks daugiau laiko nei Žemėje. Pirmasis sausainis buvo laikomas orkaitėje 25 minutes — jis atrodė neiškepęs. Antrasis — 75 minutes, jis atrodė daug geriau.

  Geriausiai iškepė sausainiai, paruošti per 120 ir 130 minučių.

  Kapsulė "SpaceX" su sausainiais į Žemę atkeliavo sausio 7 dieną, tačiau eksperimento rezultatai buvo paskelbti tik po dviejų savaičių. Sausainiai testuojami siekiant išsiaiškinti, ar kosmose paruoštas maistas nėra kenksmingas.

  Dar šia tema

  Kosmonautai TKS laive žaidė su Pasaulio futbolo čempionato kamuoliu
  Rusijos kosmonautai parodė, kaip kerpasi kosmose
  "Roskosmos" parodė, kaip balerinos šoka Tarptautinės kosminės stoties makete
  Mokslininkai išsiaiškino, kaip kosminė radiacija veikia kosmonautų intelektą
  Tegai:
  Tarptautinė kosmine stotis (TKS), kosmonautai

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos