18:38 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Vaizdo įrašai
  Gauti trumpą nuorodą

  Šiuo metu ant zakristijos stogo pietinėje katedros pusėje yra trys bičių kolonijos, suskaičiuojama apie 30–40 tūkstančių vabzdžių

  Bitės, kurios išgyveno gaisrą ant Paryžiaus Dievo Motinos katedros stogo 2019 metais, susilaukė palikuonių, rašo "The Guardian".

  Bičių aviliai buvo įrengti ant Noterdamo stogo dar 2013 metais. Specialistai nerimavo, kad balandžio mėnesio gaisras juos sunaikino, vis dėlto aviliai ir pačios bitės išliko.

  Praėjus dešimt mėnesių po gaisro trys bičių kolonijos tapo netgi sveikesnės nei anksčiau, teigia bitininkai.

  Viena iš specialisčių, besirūpinančių aviliais ant stogo, Sibila Mulen, pirmą kartą po šešių mėnesių aplankė katedros stogą. "The Guardian" pažymi, kad prižiūrėtojai taip retai aplanko bites, nes gaisro metu apgadinti XIII amžiaus statiniai yra nestabilūs.

  "Iš pradžių valdžia norėjo, kad mes patrauktume avilius, tačiau jie kartu [su katedra] išgyveno katastrofą ir jos vis dar ten, todėl atrodė geriau palikti jas ramybėje", — teigė Mulen.

  Ji taip pat papasakojo, kad šiuo metu bičių suskaičiuojama nuo 35 iki 40 tūkstančių ir visos jos yra nepriekaištingoje tvarkoje.

  Kaip pažymi Mulen, bites greičiausiai išgelbėjo tai, kad aviliai yra 30 metrų žemiau pagrindinio stogo, ant zakristijos stogo pietinėje katedros pusėje. Iš pradžių specialistai bijojo, kad nors ugnis ir nepalietė avilių, bites galėjo pražudyti aukšta temperatūra.

  Aviliai yra ne tik ant Noterdamo katedros, bet ir ant kitų garsių miesto pastatų: Paryžiaus operos, Orsė muziejaus, Versalio rūmų, teatro "La Comédie Française" stogų.

  2019 metų balandžio mėnesį Noterdamo katedroje kilo gaisras. Sugriuvo katedros smailė, liepsna apėmė laikančiąją konstrukciją. Ugniagesių teigimu, katedros struktūra ir pagrindiniai meno kūriniai, taip pat katedroje laikomos relikvijos nesudegė. Gaisro priežastis gali būti susijusi su restauracija.

  Dar šia tema

  Paryžiaus Švč. Dievo Motinos katedroje kilo gaisras
  Rekonstrukcijos metu Paryžiaus katedrą bus galima lankyti
  Tegai:
  gaisras, bitės, Prancūzija

  Svarbiausios temos