09:48 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245

  Aktyvistai pareiškė, kad net esant klimato krizei šalies valdžia dažnai nusileidžia didelių verslų interesams, tai rodo neseniai kilęs skandalas aplink Klaipėdos bendrovę "Grigeo"

  Visuomeninė grupė "Fridays For Future Vilnius" surengė aplinkos apsaugos mitingą Kudirkos aikštėje, netoli nuo Lietuvos vyriausybės pastato.

  Экологическая ситуация в Клайпеде
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip mitingo dalyviai skanduoja šūkius ir groja būgnais, kad atkreiptų praeivių dėmesį į problemą. Taip pat galima įžvelgti užrašus ant plakatų, kuriuose yra raginimas apsaugoti žemę nuo klimato grėsmės.

  Aktyvistai atkreipė dėmesį į neseniai Klaipėdoje kilusį skandalą aplink bendrovę "Grigeo", kuri išmetė atliekas į Kuršių marias, ir pažymėjo, kad net ir klimato krizės sąlygomis Lietuvos valdžia ekosistemos saugumo sąskaita nusileidžia stambių verslininkų interesams.

  "Fridays For Future" ("Penktadieniai ateičiai") — tai tarptautinis moksleivių ir studentų judėjimas, reikalaujantis iš politikų ryžtingų veiksmų kovoje su visuotiniu atšilimu. Organizacijos sukūrimui įtakos turėjo švedų ekologinės aktyvistės Gretos Tunberg veikla.

  Dar šia tema

  Atlikti laboratoriniai tyrimai Kuršių marių žuvų taršos nepatvirtino
  Kuršių nerijoje Kaliningrado srityje rasta parafino
  Areštuotas "Grigeo Klaipėda" turtas
  Dėl taršos įtarimai pareikšti trims asmenims ir pačiai įmonei "Grigeo"
  Tegai:
  ekologija, žala aplinkai, mitingas, Vilnius, Lietuva

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos