00:11 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  © Ruptly . WH.GOV

  JAV Atstovų rūmų pirmininkė, kurios vadovaujami demokratai anksčiau paskelbė Trampui apkaltą, įžūliai suplėšė prezidento kalbos tekstą

  Per JAV prezidento Donaldo Trampo kalbą Kongrese antradienio vakarą įvyko keli keisti epizodai.

  Prezidento pareiškimas senatoriams ir Atstovų rūmų nariams apie situaciją šalyje yra tradicinis kasmetinis kreipimasis.

  Šios kalbos metu vykdoma daugybė procedūrų, kurių laikosi valstybės vadovas ir įstatymų leidėjai.

  Visų pirma, viena iš numato, kad prezidentas prieš kalbą perduoda savo kalbos tekstą JAV viceprezidentui, kuris yra Senato pirmininkas, taip pat Atstovų rūmų pirmininkui. Paprastai tai lydi rankos paspaudimas, taip buvo prieš metus.

  Trampas nenukrypo nuo tradicijos ir perdavė aplankus su kalba viceprezidentui Mikui Pensui ir rūmų pirmininkei Nancy Pelosi. Gavusi aplanką Pelosi, kaip pasirodė, ištiesė ranką paspaudimui, tačiau Trampas tiesiog nusisuko.

  Pirmininkė nervingai nusišypsojo. Tačiau Pelosi gestą galima laikyti kvietimu lipti ant podiumo. Baigęs kalbą Trampas taip pat nenuspaudė rankų su Pensui ir Pelosi ir tiesiog leidosi link išėjimo, pakeliui paspaudęs rankas savo partijos nariams.

  Tuo metu Atstpvų rūmų pirmininkė suplėšė kelis dokumentus, kurie gulėjo ant stalo, tarp jų buvo ir prezidento kalbos tekstas. Vaizdo įrašas paskelbtas YouTube kanale

  Savo ruožtu Pensas neignoravo Pelosi ir paspaudė jai ranką.

  Komentuodama savo elgesį, Pelosi žurnalistams sakė, kad "ji buvo mandagi, atsižvelgiant į alternatyvas", kuriais ji turėjo Trampo atžvilgiu.

  "Tai buvo niekam tikusi kalba", — pridūrė ji apie prezidentės kalbą.

  Verta paminėti, kad Trampo kalba vyko apkaltos fone, kurią jam paskelbė Pelosi vadovaujami Atstovų rūmų demokratai.

  Trumpas tapo trečiuoju JAV prezidentu istorijoje, kuriam buvo paskelbta apkalta. Demokratai sako, kad jis delsė Ukrainos paramą, kurią patvirtino Kongresas, reikalaudamas mainais iš prezidento Vladimiro Zelenskio atliekti tyrimą prieš Trampo oponentą Džo Bideną. Trampas teigia, kad jis tik reikalavo, kad Ukrainos valdžia kovotų su korupcija.

  Tegai:
  JAV Kongresas, Donaldas Trampas, JAV

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos