12:37 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874

  Už 25 kilometrų nuo Daugpilio yra karinio rengimo aikštelė "Meža Mackeviču", valdžia nori išplėsti jos teritoriją 200 kartų. Kodėl tai būtina ir ką apie tai galvoja "paprastieji mirtingieji" — žiūrėkite mūsų vaizdo įraše

  Latvijos gynybos ministerija prakalbo apie planus poligone statyti kareivines, mokymo patalpas, sandėlius ir šaudyklas. Visa tai sukėlė paprastų žmonių, suprantančių, kad poligono išplėtimas paveiks jų gyvenimą, pasipiktinimą.

  Pasipylė piktos pastabos valdžios atžvilgiu: žmonės nori ramiai gyventi, miškuose rinkti grybus ir uogas. Daugelis piktinasi, kad šalyje apleistas žemės ūkis, tačiau padaugės tankų.

  Tai netgi sukėlė viešą projekto aptarimą Daugpilyje, tačiau mažai tikėtina, kad visuomenės nuomonė paveiks valdžios institucijų veiksmus. Plėtros procesas jau prasidėjo — aplink poligoną jau iškirstas miškas.

  Vietiniai gyventojai taip pat nerimauja, kad šalia poligono yra dujotiekis ir vandens gręžinys, kuris aprūpina Daugpilį vandeniu. Be to baiminamasi, kad planai atgaivinti miesto oro uostą taip pat bus palaidoti, nes virš karinio objekto bus įvesta neskraidymo zona.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Pentagono atžvilgiu JAV skirta suma Baltijos šalių gynybai nedidelė
  Buvęs Latvijos URM: Latvija nieko nesprendžia, net savo biudžeto klausimo
  Vakarų europiečių pasitikėjimas NATO smarkiai sumažėjo
  Tegai:
  poligonai, NATO, Latvija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos