09:40 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584

  Viena ligoninėje gydoma mergina nufilmavo šokius telefonu ir paviešino internete, pridūrusi, kad "muzika ir šokiai žmonėms grąžina seniai prarastas šypsenas"

  Gydytojai vienoje iš laikinų ligoninių, skirtų koronaviruso gydymui Uhano mieste nusprendė truputį pradžiuginti pacientus ir surengė taip Kinijoje mėgiamus "gatvės šokius" tiesiai ligoninėje, vaizdo įrašas greitai pasklido Internete ir socialiniuose tinkluose, sukeldamas teigiamus atsiliepimus iš visos Kinijos.

  Pirmadienį dvi medicinos seserys, apsirengusios apsauginiais kostiumais, akiniais, kaukėmis ir pirštinėmis, nusprendė šiek tiek praskaidrinti ligoninės atmosferą, įjungė muziką ir pradėjo šokti pagal linksmą kiniškų dainų ritmą, pacientų ilgai laukti nereikėjo, po kurio laiko dešimtys moterų, kas apsirengęs pūkų sriukėmis, kas pižamomis, kas chalatais, pradėjo šokti.

  Kaip naujienų portalui "Čžunsinvan" papasakojo viena iš medicinos seserų vardu Čen Siaojan, ji su kolega norėjo praskaidrinti ligoninės atmosferą, pritraukti pacientus, priversti juos atsikelti iš lovų ir truputį prasimankštinti, kad jų nuotaika pagerėtų kovojant su liga.

  Nors pacientai šioje ligoninėje yra užkrėsti koronavirusu, jų liga yra nesunkios formos, todėl paprasti fiziniai pratimai ir šokiai yra tik į naudą.

  Pacientų gydymas Uhano centinėje ligoninėje
  © REUTERS / THE CENTRAL HOSPITAL OF WUHAN VI

  Ligoninėje "Fanzan" gydoma mergina, pravarde "Abu" nufilmavo šokius telefonu ir paviešino internete, ji parašė, kad "muzika ir šokiai žmonėms grąžina seniai prarastas šypsenas".

  Mergina platformoje "Dahe" pasakojo, kad tuo metu jautėsi kaip žurnalistė, vaizdo įraše užfiksavusi kovos su koronavirusu istoriją, pažymėjusi, kad nori "kad kuo daugiau žmonių pamatytų šių atsidavusių gydytojų indėlį".

  Ji taip pat papasakojo, kad pirmadienį pacientams pavalgius, viena iš medicinos seserų atsistojo ir visiems pasakė: "judėkime kartu". Anot "Abu", medicinos sesuo šoko gana profesionaliai ir gražiai, nors vilkėjo sunkius apsauginius drabužius. Ji pažymėjo, kad nors pacientai ir šoko kartu, jie, siekdami saugumo priemonių, stengėsi laikytis 1–1,5 metro atstumu vienas nuo kito.

  Anot jos, dažniausiai per garsiakalbius skamba kažkokie pranešimai medicinos darbuotojams ar pacientams, todėl išgirdusi muziką ji apsiašarojo.

  "Abu" taip pat pranešė, kad po šokių pacientai dar ilgai šypsojosi, kalbėjosi tarpusavyje, juokėsi, pasigirdo optimistiški žodžiai apie greitą pergalę prieš ligą.

  Kinijoje labai paplitęs toks reiškinys, kaip šokiai parkuose ir aikštėse, kai vakarais visuose miesto rajonuose vyresnės ir jaunos moterys susirenka, įjungia muziką, nusimeta viršutinius drabužius ir, sudėję krepšius į vieną krūvą, pradeda mokytis tų pačių judesių, o vėliau visi šoka kartu. Ir taip beveik kiekvieną dieną. Dažnai minioje galima pamatyti ir vyrus, dažniausiai masiškai šoka aikštėse pensinio amžiaus žmonės, kad nesėdėtų vieni namuose ir pamankštintų raumenis.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2158)

  Dar šia tema

  Medicininė kaukė nesuteikia visiškos apsaugos nuo naujo koronaviruso
  Mirė kinų gydytojas, kuris pirmasis pranešė apie koronavirusą
  Sveikatos apsaugos ministerija ragina nepainioti peršalimo su koronavirusu
  Romoje sulaikytas paauglys, įžeidinėjęs kinus dėl koronaviruso
  Medikai apsiriko? Koronaviruso inkubacinis periodas gali trukti 24 dienas
  Tegai:
  vaizdo įrašas, koronavirusas, šokiai, Kinija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos