12:41 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153

  Prieš 75 metus Drezdenas buvo beveik nušluotas nuo žemės paviršiaus. JAV ir JK aviacija sunaikino vieną gražiausių pasaulio miestų. Bombardavimas truko tris dienas. Žuvo virš 20 tūkst. gyventojų. Be to, tokiai operacijai nebuvo jokio karinio poreikio, teigia ekspertai

  1945 metais naktį iš vasario 13-osios į 14-ąją Didžiosios Britanijos ir JAV oro pajėgos surengė oro smūgių reidą prieš Drezdeną. Per dvi bombardavimo dienas miestas buvo sunaikintas 80%. Be to, tik 25% sunaikintų pastatų priklausė pramonės ir karinės infrastruktūros objektams.

  Pagrindinis smūgis teko istoriniam miesto centrui. Bombardavimo taktika iš pat pradžių buvo siekiama sudeginti Drezdeną iki pamatų — iš pradžių iš lėktuvų buvo numestos sprogstamosios bombos, kurios nuplėšė pastatų stogus, paskui — uždegamosios bombos, sukėlusios siaubingus gaisrus.

  Įvairiais skaičiavimais, bombardavimo aukų skaičius svyruoja nuo 25 tūkst. iki 250 tūkst. žmonių. Šiandien Vokietijos valdžia oficialiai įvardija, kad žuvo 25 tūkst. miesto gyventojų. Kodėl sąjungininkai taip uoliai sunaikino Vokietijos kultūros sostinę — žiūrėkite mūsų vaizdo įraše.

  Dar šia tema

  Neišmanymas ar aiškus planas: kodėl Aušvico išvadavimas priskiriamas amerikiečiams
  Makronas apkaltino Rusiją bandymu peržiūrėti Antrojo pasaulinio karo istoriją
  Zacharova perspėjo apie "mirtinas pasekmes" perrašant istoriją
  Tegai:
  Antrasis pasaulinis karas, Jungtinė Karalystė, JAV, Vokietija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos